Sklep otwarty

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Sklepy otwarte 1, 2 i 3 maja w Toruniu. Gdzie zrobimy zakupy w majówkę? [Biedronka, Lidl, Żabka]

Kolejny sklep będzie otwarty w niedziele? Ma wypożyczać sprzęt rekreacyjny

2022-06-28 12:53

Do statutu sieci sklepowej wpisano kilka nowych obszarów działalności, m.in. te umożliwiające prowadzenie handlu także w niedziele niehandlowe. To już kolejny sklep otwarty w niedzielę! Sieć będzie zajmowała się wypożyczaniem i dzierżawą sprzętu rekreacyjnego i sportowego.

Przepis o zakazie handlu w niedzielę obowiązuje od 2018 roku i zakazuje pracy w we wszystkich placówkach handlowych. Są jednak wyjątki i możliwe jest otwarcie tych punktów w określone prawem dni. W roku 2022 mamy siedem niedziel handlowych. W te niehandlowe, zrobienie zakupów graniczy z cudem. Sytuacja dla wielu może się jednak zmienić, ponieważ kolejny sklep zostanie otwarty. 

Akcjonariusze zgodzili się na dopisanie nowych obszarów działalności do statutu Dino Polska. Jak podaje portal businessinsider.com.pl, sieć będzie mogła teraz zająć się wypożyczaniem i dzierżawą sprzętu rekreacyjnego i sportowego, a nawet działalnością obiektów kulturalnych.

W uzasadnieniu do uchwały napisano, że zmiany w Dino mają "techniczny charakter", a ich celem jest "umożliwienie ewentualnego podjęcia dodatkowych działalności przez spółkę w przyszłości, jeżeli zarząd spółki uzna to za uzasadnione biznesowo" – to z kolei podają "Wiadomości Handlowe". 

Dino Polska nie komentuje, czy nowe obszary działalności mają umożliwić firmie otwarcie sklepów także w niedziele niehandlowe. Biuro prasowe spółki nie przekazuje żadnych dodatkowych informacji o przyjętej zmianie statutu. Konkurencja jednak nie ma wątpliwości: chodzi o handel w niedzielę. 

Niektóre sklepy już na kilka sposobów próbowały ominąć zakaz handlu w niedzielę, wykorzystując m.in. jeden z wyjątków od tej zasady - świadczenie usług pocztowych, żeby dalej mieć otwarte placówki w niedziele. W praktyce te usługi polegały na umożliwieniu nadawania i odbioru paczek, głównie z zakupami internetowymi.

Sonda
Czy handel w niedziele powinien trwać?
Nie stać nas na miękką postawę wobec Rosji