Kaszubski Skansen

i

Autor: Muzeum KAszubski PArk Etnograficzny

turystyka

Kiedyś w muzeach były filcowe kapcie. Teraz na odwiedzających czekają – kokony!

Lata temu w każdym muzeum na wejściu trzeba było założyć filcowe kapcie. Czy teraz filc wróci do muzeów ale w innej formule? Na Pomorzu w Muzeum Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach z filcu przygotowano dla odwiedzających coś innego. W salach wystawienniczych można się zawinąć w filcowy kokon!

Filcowe kokony w muzeum skansenie

Z czym kojarzy się muzeum? To tu można się zatrzymać i kontemplować sztukę. Sytuacja wygląda trochę inaczej w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach czyli ogromnym skansenie. Nie brakuje tu gwaru, zabawy starymi kaszubskimi zabawkami dla dzieci. Zwiedzanie to przyjemny spacer, otoczenie jak na dawnej kaszubskiej wsi. Atrakcji nie brakuje, można więc się przestymulować. Muzeum ma na to radę i wprowadza filcowe kokony!

Na wystawie "ZORZE" w karczmie z Rumi oraz w chałupie z Osieka na terenie Muzeum - dostępne są mobilne strefy ciszyFilcowe kokony to przestrzeń, w której znajdziecie ukojenie i wyciszenie. Jeśli więc jest zbyt głośno, to warto z nich skorzystać

- czytamy w mediach społecznościowych.

Na filcowych kokonach zawieszono specjalne karteczki z informacją, że Mobilna strefa ciszy czeka na wypróbowanie. 

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach to obecnie, już ponad 100 – letnie, Muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku. Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.

GALERIA Te atrakcje Pomorza zobaczysz po raz pierwszy! Nowe miejsca na mapie turystycznej

Pomorskie. Gdańskie Juwenalia 2024