Jak podróżować budżetowo? Tych błędów nie popełniaj!

i

Autor: pexels

Podróże

Jak podróżować budżetowo? Tych błędów nie popełniaj!

Chcesz miło spędzić urlop i nie wydać fortuny? Teraz jest to niezwykle proste, ale trzeba uważać na oszustów, którzy chcą wykorzystać okazję. Przedstawiamy 4 oszustwa, na które trzeba uważać!

W dzisiejszych czasach łatwo jest podróżować budżetowo. Tanie loty, niskie ceny hoteli. Nawet w najodleglejsze zakątki świata możemy wychwycić super okazje, kiedy tylko zarezerwujemy wycieczkę odpowiednio wcześniej. No właśnie okazje. One sprzyjają nie tylko nam podróżnym, ale też oszustom.

Jakie są najczęstsze oszustwa podczas podróży?

O oszustwach, które najczęściej wybierają przestępcy możecie przeczytać w galerii

Jak się ustrzec przed oszustami?

  • Nie noś ze sobą tak dużo pieniędzy. Nie noś gotówki i kart kredytowych. Jeśli chcesz użyć gotówki, używaj tylko banknotów.
  • Z bankomatów wypłacaj małe ilości gotówki. Lepiej robić to częściej.
  • Nie ufaj nieznajomym. Wiele osób przychodzi z zamiarem wykorzystania podróżnych. Nie daj się nabrać na żadne oferty. J
  • Dbaj o bezpieczeństwo swojego bagażu. Torebkę noś zawsze blisko ciała, a jeśli masz plecak – tam lepiej nie trzymaj wartościowych rzeczy.
  • Podróżuj tylko z ludźmi, których znasz. Lepiej jest podróżować z ludźmi, których znasz. Oni również pomogą Ci, jeśli wpadniesz w kłopoty.
Danuta Martyniuk o operacji plastycznej nosa: „Zrobiłam to dla zdrowia… oddychałam tylko jedną dziurką”