Serial o Iwonie Wieczorek trafił na Netflix. Czego się z niego dowiemy?

i

Autor: mat pras

sprawa kryminalna

Iwona Wieczorek na Netflixie. Serial stał się hitem na platformie!

2023-11-17 10:48

Top 10 seriali w Polsce - Sprawa Iwony Wieczorek na pierwszym miejscu. Serial niedawno pojawił się na najpopularniejszej platformie streamingowej, a już ma rzesze fanów. O czym opowiada?

Noc zaginięcia Iwony Wieczorek

Sprawa Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych, nierozwiązanych spraw w Polsce. Nastolatka 16 lipca 2010 umówiła się z koleżanką Adrią i trzema kolegami - Pawłem, Markiem i Adrianem na wyjście do sopockiej dyskoteki. Zanim pojawili się w klubie, pojechali na działkę babci Pawła, gdzie pili alkohol. Po północy grupa pojechała do Krzywego Domku w Sopocie do klubu Dream Club. W klubie miało dojść do kłótni między Iwoną a Adrią. Około godziny 3:00 19-letnia Iwona wyszła z klubu i poszła promenadą pieszo do domu.

Przed godziną 4:00 nad ranem nastolatce rozładował się telefon, a o godz. 4:12 minęła wejście nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. Tam urywa się ślad po Iwonie. 19-latka nigdy nie powróciła do domu, nie wiadomo co się z nią stało.

Serial o Iwonie Wieczorek trafił na Netflix

Przeglądając Netflixa możemy od niedawna natrafić na serial o Iwonie Wieczorek. Nie jest to nowa produkcja, ponieważ pisaliśmy o niej wcześniej. 3-odcinkowy materiał był dostępny od końca czerwca na platformie Viaplay. Teraz prawa do polskiej produkcji kupił Netflix. 

Iwona Wieczorek na Netflixie. Serial stał się hitem na platformie!

Nie trzeba było długo czekać, na wzrost zainteresowania tematem zaginięcia nastolatki. Serial szybko stał się popularny na Netflixie i jest teraz na pierwszym miejscu w rankingu TOP seriali na dziś (środa, 6 września). 

O czym opowiada "Sprawa Iwony Wieczorek"?

Twórcy serialu o zniknięciu Iwony Wieczorek rozbili swój dokument na trzy kilkudziesięciominutowe odcinki. Pierwszy z nich dowiedujemy się w szczegółach o przebiegu wydarzeń, do których doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. Kolejny odcinek skupia się na śledztwie i przedstawia jego przebieg. Ostatni odcinek poświęcono na przedstawienie najpopularniejszych teorii w sprawie zaginięcia sprzed 13 lat. 

Sonda
Czy uważasz, że kiedyś uda się wyjaśnić, co się stało z Iwoną Wieczorek?
Janusz Szostak NIE ŻYJE Robił wszystko by odnaleźć Iwonę Wieczorek
Listen on Spreaker.