Ile kosztuje węgiel w PGG? Nowości w sklepie internetowym

i

Autor: pixabay

Ceny węgla

Ile kosztuje węgiel w PGG? Nowości w sklepie internetowym [PGG CENNIK]

Ceny węgla w styczniu w sklepie PGG są w zdecydowanie niższych cenach niż na początku sezonu grzewczego. Ile kosztuje węgiel w PGG? Opał wciąż można kupić na raty, a PGG gwarantuje, że składy są przygotowane na atak zimy.

Spis treści

 1. Ile kosztuje tani węgiel w sklepie PGG? Ekogroszek, orzech, miał CENNIK PGG LUTY 2024
 2. Niższe ceny węgla w sklepie PGG S.A
 3. Nowości w sklepie internetowym PGG
 4. Wars Intercity - co można zjeść w pociągu?

Ile kosztuje tani węgiel w sklepie PGG? Ekogroszek, orzech, miał CENNIK PGG LUTY 2024

Obecnie (luty) ceny węgla za tonę w sklepie internetowym PGG są niższe o około 200 zł niż na początku sezonu grzewczego i prezentują się następująco: 

 • ekogroszek paleta worków lub big bag (Karolinka, Karlik, Pieklorz) - 1550 zł
 • ekogroszek luz (Pieklorz, Karlik, Retopal) - 1300 zł
 • węgiel kostka (Piast, Marcel, Jankowice, Sośnica) - 1100 zł
 • węgiel kostka (Ziemowit) - 900 zł
 • węgiel kostka (Staszic-Wujek, Mysłowice-Wesoła, Jankowice, Rydułtowy, Sośnica) - 1270 zł
 • węgiel orzech (Marcel, Ziemowit, Mysłowice-Wesoła) - 900 zł
 • węgiel orzech (Piast, Staszic-Wujek) - 1100 zł
 • groszek - 1120 zł
 • miał lub ekomiał - 937,88 zł

Do ceny opału należy doliczyć koszty transportu.

Jak informuje PGG, opał z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A. jest dostępny i można kupić go na bieżąco w sklepie internetowym. PGG S.A. zgromadziła obecnie w około 200 składach swojej firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) na terenie całej Polski zapas na poziomie 70 tys. ton węgla.

Zapasy węgla opałowego w składach KDW są uzupełniane na bieżąco, a w ofercie dostępne są wszystkie sortymenty węgla produkowane przez PGG. Przypominamy, że węgiel można nabyć samodzielnie z domu przez internet w e-sklepie PGG, który otwarty jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Zapraszamy także do odwiedzania naszych składów KDW, gdzie personel chętnie udzieli klientom wszelkiej pomocy w przeprowadzeniu transakcji za pośrednictwem e-sklepu. Polska Grupa Górnicza oferuje do sprzedaży wyłącznie własny polski węgiel, nie prowadzi sprzedaży mieszanek z użyciem węgli obcego pochodzenia spoza kopalń PGG

Każda partia węgla opuszczająca kopalnię PGG S.A. jest na bieżąco poddawana badaniom laboratoryjnym pod kątem spełniania najwyższych obowiązujących norm jakościowych.

- informują. 

Niższe ceny węgla w sklepie PGG S.A

Od 13 listopada nawet 270 zł mniej płacą klienci sklepu internetowego PGG S.A. za tonę kostki z kopalni Piast lub Sośnica. Pozostałe węgle grube są o 100 zł/t tańsze niż dotychczas - można je kupić już od 1100 zł/t.

Z porównań rynkowych wynika, że obecne ceny węgla opałowego w PGG S.A. są nawet o kilkaset złotych niższe od cen w niektórych składach (uwzględniając przy tym węgiel importowany).

- czytamy na stronie. 

Na www.sklep.pgg.pl obniżono także cenę ekogroszków i groszków. Zarówno te sprzedawane luzem jak i te workowane kosztują teraz o 200 zł mniej za tonę.

Mając na uwadze ogromne zainteresowanie zakupami węgla w e-sklepie oraz fakt, że nastała już pełnia zimowego sezonu grzewczego, Polska Grupa Górnicza S.A. ogłasza w sklepie internetowym ofertę specjalną na wybranie sortymenty węgla opałowego.

Nowości w sklepie internetowym PGG

Pojedyncze worki groszków Pieklorz, Karolinka i Karlik można będzie nabyć od wtorku 20 lutego 2024 r. w e-sklepie Polskiej Grupy Górniczej S.A., zamiast całej palety. Taki opał w workach o wadze 20 kg klienci odbiorą bezpośrednio w kopalniach w Rybniku i w Woli.

Na półkach e-sklepu znajdziemy wysokiej jakości Orzech z kopalń Mysłowice-Wesoła i Jankowice. To opał węglowy o uziarnieniu 25-80 mm z gwarancją pochodzenia z polskich kopalń w bardzo atrakcyjnej cenie producenta. Na uwagę zasługuje szczególnie wygodna forma zakupu – węgiel kupimy zapakowany w jednotonowe worki do łatwego transportu na paletach.

J.SASIN: WĘGLA BĘDZIE W NADMIARZE
Listen on Spreaker.

Wars Intercity - co można zjeść w pociągu?

Byliśmy i sprawdziliśmy, ile kosztuje jedzenie i kawa w pociągu. Sprawdź w naszej galerii!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.