Gdynianka drugą zawodniczką świata. Alicja Tutkowska stanęła na podium!

Autor: gdynia.pl

sport

2024-08-13 10:52

Gdynianka Alicja Tutkowska sięgnęła po tytuł wicemistrzyni świata w klasie 29er w zawodach w duńskim Aarhus. To kolejny sukces zawodniczki YKP Gdynia w ostatnim czasie.

Alicja Tutkowska wraz z Alicją Dampc (CHKŻ Chojnice) zajęły drugie miejsce wśród załóg kobiecych na Mistrzostwach Świata w klasie 29er w Aarhus (Dania).To kolejny sukces po Mistrzostwach Europy Juniorów i Mistrzostwach Świata od początku lipca. W lutym tego roku zawodniczka otrzymała statuetkę dla Nadziei Gdyńskiego Sportu.

Zwycięska droga rozpoczęta w Gdyni

Medalową passę duet Tutkowska–Dampc rozpoczął podczas Mistrzostw Europy, które odbywały się w ramach Gdynia Sailing Days w pierwszych dniach lipca. Pod koniec miesiąca na włoskim jeziorze Garda sięgnęły po kolejny sukces, jakim było Mistrzostwo Świata Juniorów. Droga po srebro w Danii nie była jednak łatwa, gdyż pogoda, podobnie jak miało to miejsce we Włoszech, nie była łaskawa dla zawodników. Warunki wietrzne sprzyjały wyłącznie ostatniego dnia zawodów:

Czujemy lekki niedosyt, bo zdajemy sobie sprawę z faktu, że do złotego medalu zabrało niewiele. Jesteśmy jednak szczęśliwe, bo wiemy, że dałyśmy z siebie wszystko. Pierwszy raz pływałyśmy na tym akwenie, a w dodatku przez większość czasu warunki nie były sprzyjające. Słaby wiatr towarzyszył nam w zasadzie niemal przez 5 dni. Fala również była trudna i choć wydawało nam się ze sztabem trenerskim, że każdy jej rodzaj już przećwiczyłyśmy, to jednak sprawiła nam ona nie lada problemy

– komentuje świeżo upieszczona wicemistrzyni świata.

W klasyfikacji generalnej zawodniczki uplasowały się na 19. pozycji. W zawodach startowli także inni zawodnicy YKP Gdynia. 25. miejsce zajął Szymon Kolka i Mateusz Gąsiorowski, a 51. (14. miejsce wśród kobiet) zajęła załoga Antonina Puchowska i Marianna Gębicka (Golden Boats Academy Warszawa).