„Dzikie zgromadzenie” na torach. Leśni przybysze gwiazdami kolejowego monitoringu

i

Autor: PKM facebook

zwierzęta w mieście

"Dzika ekipa" na torach w Gdańsku. Zobacz niezwykłe nagranie z kolejowego monitoringu!

2024-06-24 11:20

Zwiedzały, sprawdzały tory czy chciały mieć swoje pięć minut na kamerach monitoringu? Pomorska Kolej Metropolitalna na swoich social mediach udostępniła filmik, na którym poza standardowym widokiem torów, zaobserwować możemy niecodzienny obraz „dzikiego zgromadzenia". W rolach głównych wystąpili jeleń i dwa lisy.

Zwierzęta w mieście czują się jak u siebie

Do zwierząt w mieście już zdążyliśmy się przyzwyczaić. W mediach społecznościowych co rusz pojawiają się kolejne zdjęcia i filmiki z przebywającymi na gdyńskiej plaży czy pomiędzy blokami dzikami. Do tego jeże, lisy, sarny i wszystkie inne zwierzęta, które nic nie robią sobie z zamiany lasu na miejską dżunglę. Dlatego też umieszczony w na profilu facebookowym Pomorskich Kolei Metropolitalnych filmik już nie dziwi, choć nadal wywołuje rozbawienie.

W kadrze najpierw pojawia się dorodny jeleń, a chwilę później obok niego grasować zaczęły dwa lisy. Zdarzenie zarejestrowane zostało kilka minut po drugiej w nocy na linii PKM - pomiędzy Niedźwiednikiem i Mostkiem Weisera 

W ciemnościach wokół niego najpierw dostrzegliśmy świecące oczy, a po chwili już wyraźne sylwetki 2 lisów krążących wokół jelenia. Przez chwilę zwierzęta obserwowały się nawzajem, po czym rozeszły się każde w swoją stronę. Przyznacie, że cała scenka wygląda niesamowicie

- czytamy na profilu Pomorskich Kolei Metropolitalnych 

GALERIA: Noc Kupały 2024 w Trójmieście. Ognisko na plaży, kąpiel w morzu o zachodzie słońca i wicie wianków

Quiz o zwierzętach. Jak dobrze znasz świat fauny?

Pytanie 1 z 10
Jaki gatunek niedźwiedzia żyje w naszych lasach?
Pomorskie. Gdańskie Juwenalia 2024

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.