Drugie życie choinek. Gdańska wypożyczalnia drzewek ma propozycję!

i

Autor: gdansk.pl

święta

Drugie życie choinek. Gdańska wypożyczalnia drzewek ma propozycję!

2024-01-08 13:43

Od kilku lat Zakład Utylizacyjny w Gdańsku prowadzi wypożyczalnię choinek na święta. Drzewka, które spędziły Boże Narodzenie w domach mieszkańców, powoli wracają do wypożyczalni. Organizatorzy inicjatywy zachęcają osoby, które kupiły w tym roku choinki w doniczkach, by przywiozły je do ZU, wzbogacając ofertę drzewek na przyszłe święta.

Drugie życie choinek to nie tylko idea ekologiczna, ale także świetny sposób na kontynuację świątecznej tradycji. Kiedy czas magii świąt już minął, a choinki, które zdobiły nasze domy przestają cieszyć oko, możemy sprawić, by ich historia trwała dłużej.

- zachęcają w Gdańsku. 

Miejski portal przypomina, że każdy, kto wypożyczył w tym roku choinkę na święta, musiał wpłacić przynajmniej 70 zł na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt “Ostoja”. W ten sposób zebrano w tym roku dla podopiecznych “Ostoi” blisko 36 tysięcy złotych.

Dajcie drzewku drugie życie i przywieźcie do Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku

"Nasz ogrodnik zajmie się pielęgnacją, tak aby w przyszłym roku mogło trafić do wypożyczalni choinek, a tym samym wspomóc dzikie zwierzęta” - czytamy.  

Gdzie zostawiać choinki po świętach? Bezpłatny odbiór drzewek do końca lutego

Odbiór świątecznych drzewek rozpoczął się 2 stycznia i potrwa do końca lutego. Choinkę należy pozostawić obok altany śmietnikowej lub w miejscach gromadzenia, które wskaże administrator danego budynku. Prośba, by nie wrzucać drzewek do pojemników na odpady.

Choinki należy pozostawić obok altan śmietnikowych lub pojemnika, jeśli przy danej nieruchomości nie ma altany. Nigdy nie wyrzucajmy małych czy dużych drzewek bezpośrednio do pojemników na odpady bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Zmienią się granice dzielnic. Gdańsk czeka rewolucja [GALERIA]  

Pomorskie. Odwiedziłam Ogród Świetlny w Gdyni