Gdyński Weekend Filmowy

i

Autor: Tomek Kamiński / gdynia.pl

Dorośli filmy, młodzież scenariusze, dzieci animacje. Weekend filmowy w Gdyni

2021-11-18 21:00

Specjalne projekcje, pisanie scenariuszy oraz warsztaty animacji poklatkowych. Między innymi takie atrakcje czekać będą podczas Gdyńskiego Weekendu Filmowego, który odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę. Miasto świętuje w ten sposób przyjęcie do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu.

- Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza państwa na spotkania z filmami wyreżyserowanymi przez studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Będą także projekcje filmowe z Hamulcem Bezpieczeństwa, spotkania i krótkie filmy z kina letniego w Orłowie i dni krytyki filmowej - mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury miasta Gdyni.

Dużą część weekendowego programu przygotowuje Gdyńskie Centrum Animacji. - To warsztaty aktorsko-filmowe, takie jak "Zostań gwiazdą kina", dedykowane dzieciom w wieku 6-8 lat lub warsztaty pisania scenariuszy "Opowiedz nam historię". Tutaj wiek trochę starszy, 8-12 lat. Na warsztaty obowiązują zapisy. Prosimy śledzić naszą stronę internetową - dodaje Maja Wagner.

Szczegółowy program jak i informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronach internetowych miasta Gdyni, a także Domu Filmowego i Gdyńskiego Centrum Animacji.

Gdyński Weekend Filmowy

i

Autor: gdynia.pl