Dzielnica czerwonych latarni, mewy i SKM. Co najbardziej wkurza w w Gdyni?

i

Autor: gdynia.pl/youtube.com/@zdvpy

ciekawostki

Co wku****a w Gdyni? Lista jest długa! Ten filmik jest hitem w sieci

2024-06-18 14:16

Mieszkańcy Gdyni mają powody do narzekania? Okazuje się, że całkiem sporo. Popularny youtuber i dziennikarz Maciej Dąbrowski nagrał kilkunastominutowy film o tym, co w Gdyni wkurza. Powodów, które podał jest aż 60! Zgadasz się ze wszystkimi?

"60 rzeczy, które wk*$&J@ w Gdyni" - pod tym wymownym tytułem zobaczyć możemy kilkunastominutową zbitkę najbardziej charakterystycznych elementów, haseł, miejsc i motywów o mieście z morza i marzeń. 

Kocham Gdynię. Jak zresztą widać na tym filmie. Jeżeli Ty również chciałbyś ją pokochać, to zapraszam na ten dziki przewodnik po jednym z najmłodszych miast w Polsce, a które swoim urokiem bije wiele na głowę. Lubisz zimno, mewy i spadające bunkry? Gdynia jest dla Ciebie.

- zachęca autor nagrania. 

W swoim filmie wymienia takie hasła jak m.in dzielnica czarownych latarni. Jeżeli zastanawiacie się gdzie taka jest to już podpowiadamy. Mowa o rewitalizacji ulicy Starowiejskiej i powstałych na niej czerwonych lataniach. 

Autor filmu wymienia także glony, klify, sinice, wieczny wiatr. Nie zapomniał też o dzikach, z którymi mieszkańcy żyją prawie jak z rodziną. 

YouTubowy twórca nie zapomina też o nazwiskach, z którymi jest kojarzona Gdynia, a mieszkańcy wspominają je ze łzami w oczach. W filmie pojawiła się m.in Anna Przybylska. 

Jako mieszkaniec Gdyni stwierdzam że pięknie to podsumowane

- czytamy w komentarzach. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl 

Listen on Spreaker.