Gdzie jest burza?

i

Autor: pexels.com/ mapa www.windy.com/pl/ Radar burz - Gdzie jest burza. Mapa burzowa Polski i Europy. Radar gdzie są teraz burze w Polsce. Mapa wyładowań na żywo

Pogoda

Burze z deszczem i grad! IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw!

2023-03-25 8:21

W ostatnich dniach w całym kraju odnotowano ocieplenie. I choć każdy miał nadzieję, że wiosenna aura utrzyma się dłużej, w weekend w całym kraju zapowiadane są opady deszczu, a nawet burze i grad. IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw.

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z deszczem i gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z opadami deszczu. Jak wyjaśnia, burze spodziewane są w sobotę 25 marca od południa do godzin wieczornych. Towarzyszyć im mogą opady deszczu od 15 do 20 mm, grad, oraz poryw wiatru do 70 km/h.

Burze z deszczem i gradem. Ostrzeżenia dla 10 województw

Jak wyjaśnia IMGW, burze z deszczem i gradem prognozowane są w województwach: lubuskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz mazowieckim. Mogą także pojawić się w południowej części województwa zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, na północy Opolszczyzny oraz w rejonie świętokrzyskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

MEMY po meczu Polska - Czechy 2023

Źródło: Burze z deszczem i grad! IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw!