Brutalne pobicie na tle porachunków finansowych. Akt oskarżenia wpłynął do sądu

i

Autor: pexels

Kryminalne

Brutalne pobicie na tle porachunków finansowych. Akt oskarżenia wpłynął do sądu

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe akt oskarżenia w sprawie brutalnego pobicia na tle porachunków finansowych. Chodzi o pobicie dwóch osób i pozbawienie wolności jednej z nich. Akt oskarżenia dotyczy siedmiu osób.

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku skierował do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe akt oskarżenia wobec łącznie siedmiu w śledztwie dotyczącym pobicia.

Jak poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej, oskarżonym przedstawiono łącznie zarzuty odnośnie trzech zdarzeń związanych z pobiciem jednej osoby oraz pobiciem i pozbawieniem wolności innej z osób.

Prokurator zarzucił Patrykowi H., Zbigniewowi K. i Andrzejowi T. pobicie, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego. Ponadto zarzucił Patrykowi H., Mateuszowi H. i Jarosławowi M. pozbawienie wolności pokrzywdzonego, a także Patrykowi H., Mateuszowi H., Łukaszowi H. i Mateuszowi S. pobicie z użyciem noża i broni palnej. Powodem części z tych zdarzeń miały być wzajemne rozliczenia.

Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec większości oskarżonych kary te ulegną zaostrzeniu z uwagi na popełnienie przestępstw w warunkach recydywy

- poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Aresztowanie trzech osób

Na wniosek prokuratora wobec trzech sprawców - braci: Patryka H., Mateusza H. i Łukasza H. zastosowano tymczasowe aresztowanie. Dwóch pozostałych oskarżonych jest pozbawionych wolności w innej sprawie, a wobec dwóch kolejnych stosowane są nieizolacyjnie środki zapobiegawcze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Smutny los rodziny Tomasza Komendy