Bliskie spotkanie z niedźwiedziem w Tatrach. Zdążyli wszystko nagrać! [WIDEO]

i

Autor: Pixabay/print screen Tatromaniak youtube.com Bliskie spotkanie z niedźwiedziem w Tatrach. Zdążyli wszystko nagrać! [WIDEO]

Turystyka

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem w Tatrach. Zdążyli wszystko nagrać! [WIDEO]

2023-03-24 12:17

Proszę państwa, oto miś. I to taki, który niedawno wybudził się z zimowego snu, więc na pewno głodny. Na szczęście oczyma wyobraźni nie zobaczył posiłku w postaci słowackich snowboardzistów w Tatrach Wysokich, którzy natknęli się na niego w rejonie Tatrzańskiej Łomnicy. Niedźwiedź powędrował swoim szlakiem, jednak oni zdążyli nagrać filmik, który koniecznie trzeba zobaczyć!

Tatry. Zaskakujące spotkanie z niedźwiedziem

Jak przed tygodniem poinformowali pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, w górach obudziły się już niedźwiedzie. Na śniegu zauważono tropy drapieżników. Na razie wędrują już pojedyncze osobniki. W pierwsze kolejności gawry opuściły samce, dopiero potem wyjdą samice z małymi niedźwiadkami. Okazuje się, że grupa snowboardzistów natknęła się na jednego z wybudzonych niedźwiedzi w Tatrach Wysokich, w rejonie Tatrzańskiej Łomnicy. Szusujący nagrali to, jak niedźwiedź przechadza się zboczem, a następnie przestraszony (na szczęście!) ucieka. Filmik opublikował na swoim youtubowym portalu Tatromaniak. Zobaczcie to niezwykłe wideo!

Tatry. Obowiązuje lawinowa "dwójka"

Obecnie w Tatrach obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Wyzwolenie lawiny jest możliwe przeważnie przy dużym obciążeniu dodatkowym. Tatrzański Park Narodowy informuje w komunikacie turystycznym, że warunki na szlakach są zróżnicowane. Miejscami wystają kamienie i asfalt, gdzie indziej występują oblodzenia i zmrożony śnieg. W wyższych partiach, w godzinach porannych śnieg jest twardy i zmrożony, po południowych robi się mokry i przepadający. Wybierając się w góry należy obowiązkowo wyposażyć się w odpowiedni sprzęt (TOPR wylicza: raki, czekan, kask, lawinowe ABC - wraz z umiejętnością posługiwania się nim).

Wybierając się w Tatry warto także pamiętać, że od 1 marca do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu po wszytkich szlakach.

Wisława Szymborska jako figurka LEGO. Internauci są zgodni: "Zachwycająca!" [ZDJĘCIA]

Robert Lewandowski przeprasza za aferę premiową
Źródło: Bliskie spotkanie z niedźwiedziem w Tatrach. Zdążyli wszystko nagrać! [WIDEO]