Autor: PAP

Derby Trójmiasta

46. Derby Trójmiasta Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

2024-05-19 22:43

To było wyjątkowe spotkanie piłkarskie. Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 19 maja zmierzyły się w 46. derbach Trójmiasta. Mecz zgromadził na trybunach rekordową liczbę widzów. Szacuje się, że starcie oglądało 36-37 tysięcy kibiców. To rekordowa frekwencja! Bilety wyprzedane były już od trzech tygodni. Nic dziwnego - stawka meczu była wysoka dla obu drużyn.

46. derby Trójmiasta

Cóż to było za starcie! 46. derby Trójmiasta za nami. Arka Gdynia zmierzyła się w nich z Lechią Gdańsk na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Rozgrywka rozpoczęła się punktualnie o 20.30.

Lechia wygrała 2:1 na swoim boisku. Mimo czerwonej kartki, osłabienie składu nie przeszkodziło w zwycięstwie!

Biało-zieloni odnieśli 18 zwycięstwo w derbach i przechodzą do ekstraklasy z pierwszego miejsca. Arce Gdynia brakuje punktu do awansu.

Przebieg meczu Lechia-Arka 19 maja

Już pierwsza połowa dostarczyła widowni sporej dawki emocji. Pierwsza bramka padała już w 14 minucie. Strzelił ją dla Lechii Gdańsk Kacper Sezonienko. Z kolei Arka Gdynia wyrównała 1:1 dopiero w 37 minucie. Gola strzelił Alassane Sedibe.

Lechia większość meczu grała w osłabieniu, po czerwonej kartce grali w dziesiątkę. Nawet osłabiony skład nie przeszkodził w wygranej piłkarzom Lechii Gdańsk.

Piłkarz Lechii Gdansk, Chindris otrzymał czerwoną kartkę w 31 minucie, po zmianie decyzji ( sędzia przyznał żółtą kartkę, po analizie WAR zadecydował o czerwonej).

Kolejna bramka padała dopiero pod koniec drugiej połowy meczu. Strzelił ją dla Lechii Camilo Mena w 84 minucie. Zwycięzcą derbów z wynikiem 2:1 zostaje Lechia Gdańsk.

W doliczanym czasie kartkę zdobywa jeszcze zawodnik Arki Gdynia, Hafez po faulu na Żelizce.

Koniec meczu 19 maja to jeszcze nerwy i czekanie na decyzję w sprawie rzutu karnego dla Arki. Ostateczna decyzja o tym, że karnego nie będzie rozpoczęła gromkie brawa i radość z wygranej Lechii. Stadion stał już w ogniu, odpalono race i derby dobiegły końca.

Stawka 46. derbów Trójmiasta

O co toczyła się walka podczas 46. derbów Trójmiasta? Była ona wysoka. Biało-zieloni - pomimo tego, że byli już pewni swojego awansu do ekstraklasy - walczyli o 1. miejsce w końcowej tabeli. Z kolei sytuacja Arki Gdynia była nieco bardziej skomplikowana. Biało-niebiescy walczyli o awans do ekstraklasy. Ten mógł jej dać już remis w meczu z Lechią. W przypadku wygranej Arka awansowałaby na 1. miejsce tabeli.

Wyprzedane bilety na derby trójmiasta

Przypomnijmy, że sprzedaż biletów rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie. Wystartowała przed kilkoma tygodniami, jeszcze zanim znane były szczegóły dotyczące daty czy godziny spotkania. Nie wpłynęło to na zainteresowanie meczem. Jak się okazuje, trójmiejskie derby zebrały dziś na trybunach rekordową publikę. Piłkarską potyczkę oglądało około 37 tys. osób! Do tej pory rekord należał do pożegnalnego meczu Jakuba Błaszczykowskiego w Wiśle Kraków. Oglądało go dokładnie 31 916 osób.