Wydarzenia

33. Dni Pruszcza Gdańskiego. Tak świętowali mieszkańcy [GALERIA]

2024-06-17 8:59

W weekend 15-16 czerwca, mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego uczestniczą w 33. edycji Dni Pruszcza Gdańskiego. To wyjątkowe wydarzenie obfituje w różnorodne atrakcje, które co roku przyciągają zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.

Dni Pruszcza Gdańskiego. Co się działo w tym roku?

Za nami pierwszy dzień wielkiego święta mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. W sobotę (15 czerwca) odbył się XI Półmaraton Rolkarski. Na starcie pojawili się najmłodsi zawodnicy, którzy zmierzyli się w wyścigach na dystansach: 300 m dla dzieci do 7 lat, 600 m dla dzieci 8-11 lat oraz 1800 m dla młodzieży 12-16 lat. Główny bieg odbył się na dystansie 21 km.

O godz. 13 odbył się kolorowy i bajkowy przemarsz spod urzędu miasta na stadion przy CKiS. Na dzieci czekały upominki za najbardziej kreatywne przebrania.

Jak wyglądał przemarsz? Zobacz w galerii.

Po dotarciu na stadion klucze do miasta otrzymali najmłodsi mieszkańcy miasta i od teraz przez cały weekend rządzić w nim będą dzieci. Do godzin wieczornych to one miały możliwość zabawy w przeróżnych atrakcjach i występach na scenie. Jednak wieczorem stadion przejęli dorośli. To dla nich na scenie wystąpili Mako, Mejstic oraz IRA

Święto miasta Pruszcz Gdański 2024. Co jeszcze w rozkładzie?

W niedzielę (16 czerwca) otwarcie bram stadionu odbędzie się o godz. 13. Między godz. 14 a 18 odbędzie się Dzika Bitwa – MasterChef, czyli kulinarne potyczki znanych kucharzy. O godz. 15 na dużym ekranie odbędzie się transmisja meczu Polska – Holandia. A następnie:

  • 16:45-18:00 - VI Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi
  • 18:30 - Koncert Cheap Tobacco
  • 20:30 - Koncert Woners
  • 21:00 - Koncert Skolim

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Najpiękniejsze jeziora w Pomorskiem. Te miejsca warto odwiedzić!