Jan Tatarowicz

i

Autor: Polsat Jan Tatarowicz - co wiemy o zwycięzcy Nina Warrior Polska 7?

telewizja

Zrobił to, jako pierwszy w Polsce! Pomorzanin Jan Tatarowicz pobił rekord Ninja Warrior Polska

2024-05-02 14:35

Za nami finał 9. edycji Ninja Warrior Polska. Zwycięzcą okazał się Jan Tatarowicz pochodzący z Pomorza. Jako pierwszy w historii Polak zdobył 21-metrową górę Midoryiama.

Jak wyglądał finał 9. edycji Ninja Warrior Polska?

Telewidzowie z wypiekami na twarzy oglądali ostatni odcinek 9. edycji Ninja Warrior Polska. W tym programie liczy się sprawność fizyczna, a uczestnicy mają do pokonania skomplikowane tory przeszkód. Podczas finału Jan Tatarowicz dokonał prawie niemożliwego. Wspiął się na 21-metrową linę (Góra Midoriyama) w ciągu 25 sekund i zwyciężył w dziewiątym sezonie „Ninja Warrior Polska”. Zawodnik wygrał 200 tys. zł.

Spełniłem swoje największe sportowe marzenie, zrealizowałem się jako sportowiec. To była ciężka, cholernie ciężka praca. Ogrom czasu poświęconego na treningi, lepsze odżywianie, regenerację. Nie wytrzymałem, emocje tak we mnie buzowały, że nie powstrzymałem się od płaczu. To najcudowniejsze łzy, szczęścia, radości, spełnienia.

– napisał na swoich social mediach Jan Tatarowicz.

Jan Tatarowicz. Kim jest zwycięzca Ninja Warrior Polska?

Jan Tatarowicz to 25-latek pochodzący z Milwina (gmina Luzino, powiat wejherowski). Nie był to jego debiut w telewizyjnym show. Startował już w kilku poprzednich edycjach programu. 

Jan Tatarowicz jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Ponadto pracuje trener street workout’u. Pochodzący z powiatu wejherowskiego zawodnik został najlepszym zawodnikiem dziewiątej edycji Ninja Warrior Polska. W 8. sezonie popełnił kosztowny błąd na torze eliminacyjnym. Dotknął konstrukcji przy chwiejnych łódkach, za co został zdyskwalifikowany. Tym razem był w pełni skoncentrowany i bez żadnych przeszkód wspiął się tę niemożliwą do pokonania przeszkodę.

Pomorskie. Gdynia Orłowo wiosną

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.