Remont pochłonął prawie 5 mln zł.

i

Autor: Dominika Bakura

Wymiana klimatyzacji i nowe sale. Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku znów przyjmie małych pacjentów

2021-06-15 13:48

Nowe sale, łazienki i wymiana całej klimatyzacji. Zakończył się remont Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Modernizacja była możliwa dzięki specjalnej zbiórce, którą wsparły setki osób. Łącznie inwestycja pochłonęła prawie 5 mln zł. – Nareszcie my i nasi pacjenci wracamy do domu – mówiła podczas symbolicznego otwarcia - dr Ninela Irga-Jaworska, kierownik kliniki.

Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku to jedyna placówka w regionie, która leczy dzieci z nowotworami. Budynek, w którym mieszczą się oddziały, 16 lat temu wybudowała Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej. 

"Mimo tych zawirowań związanych z remontem, żadne dziecko nie miało opóźnionej terapii. I to jest dla nas najważniejsze."

 - dodała Ninela Irga-Jaworska.

Remont kliniki w pewnym momencie stanął pod znakiem zapytania. Budżet szpitala nadwyrężyła pandemia koronawirusa. Pomogła wówczas Fundacja z Pompą, która zorganizowała zbiórkę. Do akcji włączyli się też lokalni przedsiębiorcy.

Wspieraliśmy szpital jako siatkarze, w akcję włączyli się także rugbiści. Przekazaliśmy materiały budowane, kilkadziesiąt par drzwi – podkreślała Justyna Gdowska, rzecznik Trefla Gdańsk.

Najważniejszą częścią remontu była wymiana klimatyzacji.

"Bardzo ważne jest to, czym oddychają pacjenci z problemami nowotworowymi. Jest to istotne dla ich bezpieczeństwa."

- zaznaczył Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Super Raport 15.06 (Goście: Bogdan Zdrojewski - PO, Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej, PiS), Sedno Sprawy: Leszek Miller