Wjechał na plażę autem. Kosztowało go to 10 tys. złotych

i

Autor: KWP w Gdańsku

policyjne

Wjechał na plażę autem. Kosztowało go to 10 tys. złotych

2024-04-22 13:50

34-letni obywatel Gruzji wjechał toyotą na plażę w Jelitkowie, zakopał się w piachu i nie mógł wyjechać. Uszkodził też chodnik i krawężnik. Funkcjonariusze policji ukarali go dwoma mandatami na łącznie 10 tys. zł i 8 punktami karnymi.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji podinspektor Magdalena Ciska w Gdańsku poinformowała, że w piątek (19 kwietnia) policjanci odebrali zgłoszenie, że na plażę w Jelitkowie na wysokości wejścia numer 67 wjechał samochód marki Toyota, który ugrzązł w piachu i nie może wyjechać.

Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy wylegitymowali 34-letniego obywatela Gruzji kierującego toyotą. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że kierowca, wjeżdżając na plażę, nie zastosował się do znaku zakazu ruchu, a ponadto uszkodził chodnik i krawężnik

– dodała Ciska.

O zdarzeniu powiadomili m.in. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni i Urząd Morski w Gdyni. Za spowodowanie zdarzenia drogowego i za złamanie zakazu ruchu 34-latek z Gruzji został ukarany dwoma mandatami po 5 tys. zł i 8 punktami karnymi. Kierujący w obecności policjantów wezwał holownik, który usunął jego pojazd z plaży.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie