Afera Kryminalna

i

Autor: Materiały organizatora

W październiku "Afera Kryminalna". Trzydniowy festiwal dla miłośników kryminałów

2022-09-28 20:02

6 października rozpocznie się "Afera Kryminalna" - festiwal dla wszystkich miłośników kryminałów. W tym roku program jest bardzo bogaty, a wszystko zacznie się od tajemniczego spotkania w Oliwie. Oprócz tego organizatorzy przygotowali spacery kryminalne, warsztaty detektywistyczne dla dzieci i grafologiczne dla dorosłych!

Festiwal rozpocznie się 6 października o godzinie 18:00 Tajemniczym Spotkaniem Autorskim. Odbędzie się ono przed wejściem do Parku Oliwskiego. Nie wiadomo jednak kto będzie gwiazdą spotkania i co będzie czekało na wszystkich przybyłych. W obrębie Oliwy ma być przygotowanych wiele niespodzianek. 

Drugiego dnia festiwalu - w piątek 7 października wydarzenie przyniesie się do Biblioteki Oliwskiej na ul. Opata J. Rybińskiego 9. Przez cały dzień w bibliotece trwać będą zabawy kryminalne z nagrodami. Tego dnia odbędą się również dwa spotkania. O 17:30 zacznie się panel “Co nas bawi”?, w którym wezmą udział autorzy komedii kryminalnych: Małgorzata Starosta i Jacek Galiński. Następne spotkanie będzie natomiast nazywać się “Co nas przeraża?”, gdzie gośćmi będą Maciej Siembieda, Magda Stachula i Krzysztof Maćkowski.  

Zdecydowanie najwięcej będzie się działo trzeciego dnia festiwalu - w sobotę 8 października. Organizatorzy przygotowali spacer kryminalny śladami Barnaby Uszereka, który poprowadzi pisarka Agnieszka Pruska. Spacer rozpocznie się w samo południe przed  Ratuszem Staromiejski, a trasa wieść będzie przez Główne Miasto. Tego dnia zdecydowanie najwięcej będzie się działo w Bibliotece Manhattan. Tam już o 11:00 rozpoczną się warsztaty detektywistyczne dla dzieci. 

Finałem i zwieńczeniem festiwalu będzie spotkanie online z gościnią specjalną Sarhon Bolton. To ceniona autorka kryminałów thrillerów. Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiać o jej najnowszej książce “Mrok”. Spotkanie prowadzić będzie youtuberka Olga Kowalska z kanału Wielki Buk

Więcej szczegółów na temat festiwalu znajdziecie tutaj