Przystań jachtowa Górki Zachodnie

i

Autor: Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl Przystań jachtowa Górki Zachodnie

W najbliższą sobotę na wschodzie Gdańska odbędzie sie parada jachtowa

2022-05-26 16:00

Rozlewiskami Wisły Śmiałej i Martwej przepłynie kilkadziesiąt jednostek - jedna za drugą. To właśnie tam, z okazji rozpoczęcia sezonu żeglarskiego w Gdańsku, w sobotę odbędzie się wielka parada jachtowa. Organizatorzy zapewniają - dołączyć będzie mógł każdy.

- Zapraszamy żeglarzy, wodniaków, motorowodniaków, nawet i na kajakach. Właściwie wszystkich kto będzie chciał dołączyć swoim jachtem, swoim pływadłem, być może załapać się z kimś, kto będzie miał miejsce na pokładzie jachtu. Startujemy z pod przystani miejskiej na Górkach Zachodnich, przepływamy pod mostem w Sobieszewie, płyniemy w pobliże mariny Błotnik, wracamy z powrotem do wyjścia na Zatokę Gdańską i tam się rozwiązujemy - mówi Władysław Cebula, członek zarządu Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.

Organizatorzy zachęcają do wiwatowania i robienia zdjęć od Górek, aż po Przegalinę. - Paradę będzie można podziwiać z brzegów Wisły Śmiałej, Martwej, wzdłuż brzegów na Wyspie Sobieszewskiej. Tego dnia będzie tam sporo ludzi, ponieważ jest tam rezerwat ptasi. Także z mostu w Sobieszewie, to taka wysoka dosyć trybuna, która niewątpliwie skupi maksymalną liczbę przechodzących - dodaje Cebula.

Zbiórka jednostek o 12:30 w przystani miejskiej na Górkach Zachodnich w Gdańsku. Start parady o 13:00.