deszcz

i

Autor: Pixabay

UWAGA Trójmiasto! Czekają nas dziś burze i deszczowa pogoda: SPRAWDŹ prognozę

2021-07-05 8:49

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami dla województwa pomorskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał w niedzielę w komunikacie ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami dla województwa pomorskiego.

"W powiatach wschodnich województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego dość intensywnie rozbudowują się komórki burzowe, lokalnie pojawiły się już pierwsze wyładowania. Na pozostałym obszarze również rozbudowują się izolowane komórki"

- informuje w komunikacie IMGW PIB w Gdyni.

Według danych szacunkowych do tej pory najwyższa suma opadów wystąpiła w powiatach kwidzyńskimi grudziądzkim, gdzie spadło 15-20 mm/h.

Strefa opadów przemieszcza się na północny zachód. W najbliższych godzinach nadal będzie następował dość szybki rozwój chmur kłębiastych oraz burz.

Miejscami będą występowały opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym, od 15 do 25 mm/h, możliwy grad oraz porywisty wiatr. Lokalnie ogólna suma opadów do północy może osiągać nawet około 50 mm. 

Co oznacza pierwszy stopień ostrzeżenia w trzystopniowej skali? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - podaje IMGW.

Już jutro na Pomorzu ma zrobić się bardzo słonecznie. Temperatura wzrośnie natomiast nawet do 28 stopni Celsjusza. Do końca tygodnia prognozowane są jednak kolejne burze.

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę