Al w sieci
W mediach społecznościowych, z których korzystamy na co dzień wciąż trafiamy na treści wygenerowane przez sztuczną inteligencję Jak sobie z tym poradzić i jak odróżniać treści generowane przez Al od autorskich, a co ważniejsze jak odróżnić fake newsy od prawdziwych informacji? Musimy się nauczyć, by sprawdzać źródło. Branża internetowa musi natomiast działać tak, by to źródło było podane dokładnie i w jasny sposób. Unia Europejska zaczyna dopiero wprowadzać przepisy, chiński TikTok już wprowadził zmiany w życie.
Jak odróżnić zdjęcia stworzone przez sztuczną inteligencję?
Jak informuje portal Wirtualne Media, TikTok nawiązał współpracę z Coalition for Content Provenance and Authenticity (C2PA) i jest pierwszą platformą udostępniania treści wideo, która wdrożyła technologię oznaczania treści Content Credentials.
Przypisują one metadane do treści i pozwalają natychmiastowo rozpoznać i oznaczyć materiały generowane przez sztuczną inteligencję. Opcja została już uruchomiona w aplikacji dla zdjęć i filmów, a wkrótce będzie dostępna również dla treści z samym dźwiękiem.
każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z narzędzia Verify C2PA, aby zidentyfikować film stworzony w AI na TikToku i dowiedzieć się, kiedy, gdzie i jak treść została wykreowana lub edytowana. Treści będą automatycznie oznaczane.
GALERIA: 15 najbardziej irytujących manier Polaków