Telefon smartfon infolinia

i

Autor: Pexels/pixabay.com Sprawę badają państwowe służby

ciekawostka

Telefon od telemarketera. Wystarczy jedno zdanie, a masz gwarantowany spokój

2024-06-17 8:50

Wielu z nas narzeka na często nachalne telefony od telemarketerów. Namawiają do zakupu określonych produktów i usług, ale bywa, że robią to w najmniej odpowiednim momencie - dzwoniąc wcześnie rano lub wieczorem. Jak im grzecznie odmówić ale z odpowiednim skutkiem? Wystarczy jedno zdanie, a masz gwarantowany spokój!

Potrafią zadzwonić wtedy, kiedy właśnie czekamy na ważny telefon. Bywa, że robią to wcześnie rano, lub podczas popołudniowej drzemki. Telefony od telemarketerów potrafią doprowadzić nas do szału. Na nic nasze tłumaczenia, że nie jesteśmy zainteresowani ich produktem. Oni zawsze znajdą argument, żeby jeszcze chwilę z nami porozmawiać, a co za tym idzie - zaprezentować nam swoją ofertę. Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedź jest - o dziwo - bardzo prosta! 

Telemarketer też człowiek!

Często o tym zapominamy i nie przebieramy w słowach, kiedy jesteśmy już mocno zdenerwowani kolejnym telefonem w tej samej sprawie. 

Praca w telemarketingu to naprawdę ciężki kawałek chleba. Setki połączeń każdego dnia, nie każde połączenie kończy się przyjemnie – potencjalni klienci często są niemili, opryskliwi, rzucają wulgaryzmami i mają określone roszczenia. 

- podaje portal Bezprawnik.

Jak czytamy, w niektórych przypadkach telemarketer musi mierzyć się z odpowiedzią na pytanie „skąd macie mój numer”, a następnie z wyuczoną formułą „chcę skorzystać z prawa do zapomnienia, proszę o usunięcie mojego numeru z bazy danych”. Oczywiście najczęściej nie ma pojęcia co z tym fantem zrobić, często nawet nie wie, skąd dokładnie wzięły się w jego wykazie rozmów do zrealizowania dane numery telefonów.

Telefon od telemarketera. Wystarczy jedno zdanie, a masz gwarantowany spokój

Jak im grzecznie odmówić ale z odpowiednim skutkiem? Wystarczy jedno zdanie, a masz gwarantowany spokój. "Niewielu osób wie, że telemarketerzy muszą przestrzegać przepisów RODO. Warto więc znać swoje prawa i mieć świadomość, że osoba, która do nas dzwoni, musi legalnie pozyskać nasz numer" - przypomina gadzetomania.pl

Okazuje się, że wystarczy, że zapytamy dzwoniącego skąd ma nasz numer. Telemarketer ma obowiązek ujawnić, kto jest administratorem naszych danych. Jeżeli powie, że numer został wybrany losowo, kłamie. Wtedy należy mu powiedzieć, że taki system jest niezgodny z prawem. "Warto poprosić o dokładne dane firmy, a następnie poinformować telemarketera, że firma jeszcze tego samego dnia będzie zgłoszona do UKE oraz UOKiK. Dzięki temu prawdopodobnie unikniesz dalszych połączeń" - dodaje portal. 

Przegląd wakacyjnych stoisk w Sopocie. Wakacyjne hity znad morza [GALERIA]

Myślała, że będzie jak na filmie. Anna A. była w ciąży, kiedy napadała na banki