Co Rozenek ma w garażu?
Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje w sieci przebieg swoich treningów. Aktualnie celebrytka pod okiem Roberta Karasia przygotowuje się do triathlonu. Oprócz zbilansowanej diety, suplementacji i ćwiczeń, postawiła również na innowacyjny sposób regeneracji organizmu i zaopatrzyła się we własną komorę hiperbaryczną, której producentem jest gdyński startup Omnioxy.
Polecany artykuł:
Komora hiperbaryczna u Rozenek
W relacji na instagramie Małgorzata Rozenek-Majdan pokazała komorę, którą trzyma w garażu razem z innym sprzętem treningowym. Łagodne komory hiperbaryczne pracujące przy ciśnieniu nie przekraczającym 1,5 ATA, czyli około 1500 hPa, pozytywnie wpływają na przemianę materii, lepszy sen, dodają energii i przyspieszają regenerację organizmu. Warto dodać, że terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej jest powszechnie stosowana przez gwiazdy zawodowego sportu. Do korzystania z niej przyznają się m.in. Cristiano Ronaldo, Novak Djokovic, Wayne Rooney czy Michael Phelps.
Komora, z której korzysta Małgorzata Rozenek-Majdan to efekt pracy firmy CEO OMNIOXY działającej w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Z naszych komór korzystają nie tylko Małgorzata Rozenek - Majdan, koszykarki z VBW Gdynia, czy rajdowiec Arkadiusz Linder, ale także osoby zainteresowane holistycznym podejściem do poprawy swojego samopoczucia - podkreśla Adam Cegielski, CEO OMNIOXY. – Komora dla sportowca to jest taki “legalny doping”; tlen pod nieco wyższym ciśnieniem łatwiej dociera do tkanek, co sprzyja regeneracji. Co więcej, jeśli dotlenimy odpowiednio organizm przed wysiłkiem fizycznym, to po wyjściu z takiej komory jeszcze przez długi czas ma on większą wydajność – tłumaczy.
Oczywistym jest, że produkty używane przez celebrytów natychmiast zyskują szaloną popularność. Jednak fakt, że ich dostępność na rynku jest rezultatem efektywnego wsparcia, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy stawiający na rozwój innowacyjnych projektów w gdyńskim parku technologicznym, niezwykle cieszy. To również świetny przykład na to, że innowacyjne rozwiązania znajdują zastosowania nie tylko w przemyśle, czy sektorze kosmicznym, ale w codziennym życiu
- komentuje wiceprezydent Gdyni ds. Gospodarki Katarzyna Gruszecka – Spychała.
Najlepszy polski design z Gdyni
Pracownia szkła artystycznego Baranska Design została założona przez artystkę Edytą Barańską ponad 20 lat temu. Niepowtarzalne projekty żyrandoli, instalacji artystycznych, pomników, czy fontann powstających w pracowniach zlokalizowanych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zdobią wnętrza najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli na całym świecie. Wiele mniejszych szklanych obiektów, na przykład lamp wiszących i stojących, obrazów, luster czy stolików kawowych zdobi prywatne wnętrza na całym świecie od Nowego Jorku po Dubaj. Coraz chętniej po projekty nagradzane za design i innowacyjność sięgają polscy celebryci. Youtuberka, którą śledzi blisko milion użytkowników i zwyciężczyni ostatniej edycji programu "Azja Ekspress" Angelika Trochonowicz znana w sieci jako Andziaks pochwaliła się wystrojem hallu wyremontowanej właśnie willi, którego jednym z głównych elementów wystroju jest monumentalna, szklana instalacja powstała w gdyńskiej pracowni. Designerskie wnętrza można obejrzeć zarówno w materiałach zamieszczanych w kanale na YouTube, jak i instagramowym koncie Andziaks.