Obecnie marina mieści 60 jednostek, a port rybacki 20. Dzięki wsparciu ze strony Zarządu Województwa Pomorskiego powstanie kolejnych ponad 100 miejsc. Nowa infrastruktura podniesienie standard serwisu związanego z dostępem do usług portowych. Środki przeznaczone w ramach unijnego dofinansowania będą wykorzystane m.in. na budowę części falochronu północnego dla osłony basenu rybackiego przed nadmiernym zafalowaniem.

i
"Dzięki temu będzie bezpieczniej, bo jednostki będą chronione od wiatrów. Zarówno żeglowanie rodzinne, jak i sportowe na Zatoce Puckiej oraz Gdańskiej, będzie mogło lepiej funkcjonować. Rozwinie się też transport, bo na Zatoce Puckiej pojawi się więcej floty. Odciąży to problem komunikacyjny w sezonie letnim "
– podkreślała burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.
Burmistrz podkreśliła również, jak dzięki rozbudowie ma szansę zyskać żeglarstwo, i rodzinne, i sportowe – na obszarze Zatoki Puckiej, Zatoki Gdańskiej czy dalszej części Bałtyku.
Dofinansowanie, które umożliwi rozbudowę portu w Pucku, pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
"To pieniądze dedykowane na rozwój produktów turystycznych. Na budowę mariny jachtowej dla Pucka przeznaczamy dziś dodatkowe 2 mln 300 tys. zł."
– informuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Prace w puckim porcie planowo mają się zakończyć do końca 2022 roku.