Co odstrasza mrówki

i

Autor: pixabay.com

ciekawostka

Problem z mrówkami? Mamy na to tani sposób. Nie będzie po nich śladu

2024-05-02 8:29

Problem mrówek potrafi nas zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie, zarówno z ogrodzie jak i w mieszkaniu. W jednym i drugim przypadku nie są mile widziane. Jak temu zaradzić? Sposobów jest co prawda wiele, ale my mamy sprawdzony! Mrówki znikną z mig!

Wiosna w ogrodzie. Jak pozbyć się mrówek? 

Im cieplej na dworze, czym częściej zaglądamy do przydomowego ogródka. Widok mówek jest oczywiście czymś zupełnie normalnym.  Odpowiadają m.in za utrzymanie porządku w lasach, napowietrzają glebę, a także przenoszą nasiona. Problem pojawia się jednak z momencie, kiedy chcą przejść z ogrodu do naszego mieszkania! Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie miał problemu z mrówkami w mieszkaniu. Każdy, kto się z tym spotkał wie, że ich pozbycie się nie jest najłatwiejsze. Mamy na to jednak sprawdzony sposób!

Tani sposób na mrówki w domu! Tak pozbędziesz się ich bardzo szybko 

Mieszkanie to dla mrówek idealne środowisko ze względu na ciepło, wilgoć oraz obfitość pożywienia. Nie oznacza to jednak, że nie można sobie z nim poradzić.  Wiele osób decyduje się na stosowanie środków owadobójczych, jednak niestety bywają one szkodliwe – zarówno dla ludzkiego zdrowia, jak i dla pupili. Lepiej postawić na domowe, naturalne sposoby. 

Jak zdobyć się mrówek z domu? Zdradzamy sprawdzony sposób! 

Jeżeli nie chcemy, żeby mrówki przedostawały się z ogrodu do naszego mieszkania, zaleca się spryskanie wszystkich wejść do środka mieszanką wody z olejkami eterycznymi o zapachu m.in cytryny, pomarańczy czy goździka. "Można również nanieść kilka kropel olejku na wacik i delikatnie potraktować nim progi oraz ramy drzwi. Ten sposób powinien skutecznie zniechęcić mrówki do wprowadzenia się do naszych mieszkań. Wymienione metody nie dość, że są tanie, to polecane produkty nie zawierają szkodliwej chemii" - podaje WP Kobieta. 

Jak podkreśla Home Book, mrówki w domowych wnętrzach najskuteczniej zwalczy... sok z cytryny! Kwaśny smak i zapach, jaki daje owoc, odstrasza mrówki i pozwala się ich pozbyć. Warto też spróbować wody z czosnkiem, skórki z pomarańczy czy ziarna ryżu, które każdy ma w domu! 

Gdzie najczęściej się rozwodzimy? Te miasta są w czołówce rankingu [GALERIA]

E. ZAJĄCZKOWSKA: BROŃ JĄDROWA POPRAWI NASZE BEZPIECZEŃSTWO