Port w Gdańsku zdegradowany. Straci bezpośrednie połączenie z Azją

i

Autor: pixabay

Wiadomości

Port w Gdańsku zdegradowany. Straci bezpośrednie połączenie z Azją

Gdańsk straci transporty do i z Azji. To skutek rozpoczętej współpracy niemieckiej i duńskiej firmy. Transport do Gdańska odbywać się będzie jako połączenie dowozowe.

To jest wielki cios dla gdańskiego portu. Duńskia firma Maersk oraz niemiecki Hapag-Lloyd będą razem współpracować u stworzą wspólną flotę 290 statków.

Jak podaje, Money.pl Port Gdańsk, który do tej pory przyjmował kontenerowce Maerska płynące z Azji, będzie tylko miejscem odbierającym dostawy w celu przeładowania na mniejsze jednostki w głównym porcie.

Będziemy mieli tylko połowę liczby portów w usłudze mainliner z Azji do Europy Północnej w porównaniu z dzisiejszą siecią. Dziś na całej trasie z Azji do Europy Północnej jest około 11-13 portów. W przyszłości w ramach Gemini będzie to tylko 5 do 6 portów w Azji i Europie Północne

– tłumaczy w rozmowie z portalem Reiner Horn, przedstawiciel firmy Maersk.

Mowa tutaj o portach: Bremerhaven, Wilhelmshaven, Hamburg, Felixstowe, Rotterdam. Pozostałe porty mają być obsługiwane przez połączenia dowozowe.

Gdy ładunek dla Polski dotrze do Wilhelmshaven lub Bremerhaven, kontenery zostaną przeładowane na dedykowany serwis wahadłowy. Statki wahadłowe obsługują tylko Bremerhaven, Wilhelmshaven i Gdańsk, ale nie inne porty. Oznacza to, że przepływ ładunków z i do Gdańska będzie optymalny i szybki. Usługa wahadłowa łączy tylko jeden port na Morzu Bałtyckim, taki jak Gdańsk - i żadnych innych portów. To istotna różnica w porównaniu z dzisiejszymi usługami feederowymi i zwykłymi przeładunkami

- przekonuje Rainer Horn.

GALERIA: Euro 2024. Odwiedziliśmy strefę kibica w Gdańsku

Gryzące czy niegryzące? Sprawdź, czy poznasz owady, które kąsają nas na spacerach

Pytanie 1 z 10
Jaki owad jest na zdjęciu?
komar

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Kolejka przed budką z lodami. Uda się ją uratować?