Koncert Podsiadło i mecz Lechii Gdańsk tego samego dnia? Skomplikowana sytuacja na gdańskim stadionie

i

Autor: Pap archiwum, archiwum

kontrowersje

Podsiadło jest ważniejszy od Lechii. W Gdańsku król jest tylko jeden, ale nie zagra na stadionie!

Dokładnie 1 i 2 czerwca w Gdańsku Dawid Podsiadło ma zagrać dwa koncerty na Polsat Plus Arenie. Możliwe, że w tym samym terminie odbędą się baraże o awans do Ekstraklasy. Dwa wydarzenia nie będą mogły się odbyć w jednym miejscu. Czy zagra więc Lechia czy Podsiadło? Odpowiedź was zaskoczy.

Dawid Podsiadło w Gdańsku czerwiec 2024

W czerwcu 2024 roku Dawid Podsiadło wystąpi na Polsat Plus Arena Gdańsk. W Gdańsku zaplanowano dwa koncerty - 1 i 2 czerwca 2024.

Lechia Gdańsk czy koncert Podsiadło

Kiedy organizowano oba koncerty, to nie przypuszczano, że Lechia Gdańsk zaliczy spadek do I ligi. Po 15 latach gdańska drużyna spadła z PKO BP Ekstraklasy.

Lechia zajmuje w tej chwili pierwsze miejsce w tabeli pierwszej ligi. Jeśli jednak klub z Trójmiasta na koniec sezonu zajmie miejsca od 3. do 6., o Ekstraklasę powalczy w barażach. 

Drużyny z miejsc od trzeciego do szóstego grają w barażach o awans. Termin to 30 maja, a kilka dni później - 2 czerwca rozegra się miecz o awans do Ekstraklasy.

To oznacza, że w tym czasie dwa wydarzenia nie będą mogły się odbyć na gdańskim stadionie. To jest niemożliwie ze względów organizacyjnych.

Jeżeli Lechia Gdańsk uplasuje się na szóstym miejscu, to barażowy półfinał i finał rozegra na wyjazdach. W innym wypadku gdańska drużyna będzie gospodarzem. Jeżeli uda się wywalczyć bezpośredni awans, to nie będzie potrzeby organizowania meczy barażowych.

Lechia Gdańsk S.A. wspólnie z operatorem Polsat Plus Arena Gdańsk współpracują w celu zapewnienia optymalnej organizacji potencjalnego meczu barażowego. Naszym priorytetem jest zapewnienie doskonałych warunków zarówno drużynie, jak i kibicom. Rozważamy ewentualność rozegrania tego spotkania na stadionie przy ul. Traugutta 29,

- poinformowała oficjalnie Lechia Gdańsk.

Gdzie odbędzie się barażowy mecz Lechii Gdańsk?

W związku z tym, że stadion przy ul. Traugutta 29 nie jest w stanie pomieścić tylu kibiców, ilu normalnie może pojawić się na Polsat Plus Arena Gdańsk, pierwszeństwo zakupu będą mieli posiadacze karnetów na rundę wiosenną. Posiadacze karnetów na cały sezon, zgodnie z przysługującymi im korzyściami, mają zagwarantowany bezpłatny wstęp na to spotkanie.

GALERIA: Awaria Facebooka. Memy na otarcie łez:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Odwiedziłam knajpę Harry'ego Pottera w Gdańsku