Nowa strategia radzenia sobie z problemem dzików w Gdyni
Po zeszłorocznej epidemii afrykańskiego pomoru świń, populacja dzików w Gdyni znacząco się zmniejszyła. Jednak zwierzęta wciąż pojawiają się w mieście, co skłoniło władze do podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańcom. Prezydent Gdyni, Aleksandra Kosiorek, podkreśla, że priorytetem jest znalezienie nieśmiercionośnych metod odstraszania dzików w Gdyni.
Współpraca z ekspertami kluczem do sukcesu w rozwiązaniu problemu dzików w Gdyni
W poniedziałek, 7 lipca, podpisano umowę z doktorem Robertem Skrzypczyńskim z Biura Urbanistyki Wielogatunkowej. Eksperci będą wspierać Zespół ds. dzikich zwierząt w poszukiwaniu kompleksowych rozwiązań. Ich zadaniem będzie m.in. kształtowanie krajobrazu, planowanie zieleni i dobór nasadzeń, które nie będą atrakcyjne dla dzików w Gdyni.
Długofalowe i bezpieczne metody na dziki w Gdyni
Dr Robert Skrzypczyński z Biura Urbanistyki Wielogatunkowej podkreśla, że celem jest opracowanie i przetestowanie rekomendacji dotyczących stosowania nieśmiercionośnych metod wobec dzików w Gdyni. Chodzi o to, by łagodzić konflikty związane z ich obecnością i zmniejszyć ich liczbę w mieście.
Zespół ds. dzikich zwierząt – głos mieszkańców w walce z problemem dzików w Gdyni
Zespół ds. dzikich zwierząt, powołany na wniosek mieszkańców, skupia przedstawicieli różnych środowisk – od urzędników miejskich, przez leśników i weterynarzy, po naukowców i samych mieszkańców. Wspólnie z ekspertami z Biura Urbanistyki Wielogatunkowej będą pracować nad długofalowymi i kompleksowymi rozwiązaniami problemu dzików w Gdyni.
Sopot. Dziki urodziły się obok parkingu. Maciora i warchlaki przy Centrum Opieki Geriatrycznej [GALERIA]
