Kolejny kandydat na prezydenta Gdańska. To były radny miasta

i

Autor: KWW Mariusza Andrzejczaka

Wybory samorządowe 2024

Mariusz Andrzejczak walczy o fotel prezydenta Gdańska. Jest byłym radnym miasta

2024-04-05 14:33

Po latach wycofania z gdańskiego życia publicznego, powraca w wyborach samorządowych. Mariusz Andrzejczak walczy o fotel prezydenta Gdańska. Były radny miasta zmierzy się z sześcioma kandydatami.

Mariusz Andrzejczak do Platformy Obywatelskiej należał od 2006 r. W roku 2012 był założycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Oliwy. W wyborach samorządowych jesienią 2014 r. roku startował z Okręgu Wyborczego nr 6 (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki). Nie dostał się wówczas do Rady Miasta Gdańska, ale uzyskał mocny wynik, który jesienią 2015 roku dał mu miejsce w RMG - po radnej Małgorzacie Chmiel, która jako kandydatka PO dostała się do Sejmu RP.  Jako kandydata na prezydenta Gdańska jesienią 2018 roku Mariusz Andrzejczak popierał kandydaturę Jarosława Wałęsy. 

Teraz sam będzie ubiegał się o prezydenturę. Na tegoroczne wybory samorządowe, zaplanowane na 7 kwietnia, zarejestrował swój własny komitet wyborczy pod nazwą: KWW Mariusz Andrzejczak Dla Gdańska. Swój program chce oprzeć m.in. na kwestiach związanych z gospodarką morską i rozwojem portu czy bezpieczeństwem przeciwpowodziowym miasta. Teraz kompletuje listę swoich kandydatów na radnych do każdego z sześciu gdańskich okręgów wyborczych. Czas na zarejestrowanie list kandydatów na radnych wszystkie komitety mają do 4 marca. 

GALERIA: Protest rolników w Pomorskiem. Blokady na drogach krajowych i w centrum Gdańska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: redakcja.trojmiasto@eska.pl.

Pomorskie. Protest rolników w Wejherowie