johnny

i

Autor: YouTube/screen

Film o ks. Kaczkowskim jest już na Netflixie! O czym jest „Johnny”?

2023-03-27 11:27

Nagrodzony czterema Orłami – „Johnny”, w reżyserii Daniela Jaroszka jest już dostępny na Netflixie! Najbardziej kasowa polska produkcja 2022 roku przedstawia historię księdza Jana Kaczkowskiego z perspektywy jego podopiecznego – byłego więźnia. Mężczyzna trafia do hospicjum prowadzonego przed duchownego. Musi odrobić w nim „prace społeczne”, a przy okazji zmienia swojego życie o 180 stopni. Wszystko za sprawą tytułowego Johnnego. Szczegóły poniżej.

Johnny: gdzie obejrzeć? Film w reżyserii Jaroszka dostępny na Netflixie!

Od czwartku, 23 marca widzowie z całej Polski mogą obejrzeć na Netflixie najbardziej kasową polską produkcję z 2022 roku pt. „Johnny”. Film trwa 1 godzinę i 58 minut. W ciągu trzech dni stał się nr 2 wśród topowych filmów udostępnionych na platformie streamingowej (z dnia 27 marca).

W rolach głównych występują: nagrodzony Orłem za rolę księdza Jana Kaczkowskiego – Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Beata Zygarlicka czy Maria Pakulnis, która w marcu tego roku odebrała statuetkę za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą w filmie o duchownym.

Dworzec Główny czy Teatr Słowackiego? Afera w Krakowie

O czym jest film Johnny?

Fabuła filmu oparta jest na faktach. Film "Johnny" opowiada o przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego – chłopaka z trudną przeszłością. Choć mężczyzna spotkał już duchownego w młodości, relację budują dopiero po jego wyjściu z więzienia.

W ramach prac społecznych, które musi odrobić, Patryk trafia do hospicjum prowadzonego przez księdza Jana Kaczkowskiego, gdzie zostaje sanitariuszem. Całą historię poznajemy z jego perspektywy.

Dzięki Johnnemu mężczyzna zmienia swoje życie. Poznaje swoją wartość i widzi, że może w życiu wiele osiągnąć, choć przez lata był przekonany, że jest skazany na porażkę. Film odsłania drugą twarz Kaczkowskiego – nie z perspektywy duchownego, lecz z perspektywy przyjaciela, na którego można zawsze liczyć, który zawsze pomoże i odda bliźniemu wszystko, co ma.

Jaki był ksiądz Kaczkowski? Miał charakterek! Potrafił sprzeciwić się przełożonym, był uparty, dążył do celu i walczył o innych. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Do tego nie miał problemów z występami publicznymi. Przemawiał w telewizji, a także podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Johnny to również historia o odejściu. O ostatnich chwilach, z którymi pogodzić musi się każdy człowiek, na którego oczach umiera bliski. Jak tłumaczył duchowny – śmierć to kolejny etap życia człowieka i nie trzeba się jej bać.

Ksiądz Jan Kaczkowski zmarł 20 marca 2016 roku po długiej walce z chorobą nowotworową.

Źródło: Film o ks. Kaczkowskim jest już na Netflixie! O czym jest „Johnny”?