Czekasz na zwrot podatku? Kilkom kliknięciami sprawdzisz, kiedy go otrzymasz!

i

Autor: pixabay

Twoje finanse

Czekasz na zwrot podatku? Kilkoma kliknięciami sprawdzisz, kiedy go otrzymasz!

Od kilku lat najprostszym sposobem na rozliczenie się z urzędem skarbowym jest przekazanie swojego zeznania podatkowego online. Dzięki temu masz szansę otrzymać swój zwrot podatku szybciej. Czekasz na pieniądze ze skarbówki? Pokażemy Ci, jak sprawdzić, kiedy je dostaniesz!

Rozliczając podatek warto uwzględnić przysługujące ulgi. Zeznanie podatkowe przygotowane w usłudze Twój e-PIT uwzględnia najpopularniejszą ulgę podatkową – ulgę na dzieci, która jest automatycznie przypisana w systemie.

Aby skorzystać z pozostałych ulg należy je wskazać podczas rozliczania w systemie. Obok przypisanej automatycznie ulgi na dzieci, można skorzystać między innymi z:

  • ulgi termomodernizacyjnej,
  • ulgi na cele rehabilitacyjne,
  • ulgi z tytułu przekazanych darowizn,
  • ulgi na internet,
  • ulgi z tytułu wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE),
  • zwrotu niewykorzystanej ulgi na dzieci.

Czekam na zwrot podatku. Kiedy dostanę pieniądze na konto?

Osoby rozliczające PIT za pomocą usługi Twój e-PIT mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Nadpłaty do kwoty 5 tys. zł z większości zeznań PIT-37, złożonych przez usługę Twój e-PIT, zwracane są w ciągu 7 dni. Zwrot nadpłaty podatku z pozostałych zeznań dostępnych w Twój e-PIT trwa do 45 dni. W przypadku zeznań papierowych termin zwrotu wynosi do trzech miesięcy.

W usłudze możesz sprawdzić, na jakim etapie jest zwrot twojej nadpłaty podatku przez urząd skarbowy. Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Złożone dokumenty”.

Tam zostaniesz poinformowany o każdym etapie zwrotu nadpłaty:

  • Kiedy wyślesz swój PIT i dotrze on do urzędu skarbowego.
  • Kiedy twoje rozliczenie trafi do rozliczenia. Oznacza to, że nadpłata wkrótce trafi do Ciebie (podana jest też wysokość zwrotu).
  • Kiedy urząd rozliczy twój PIT. Oznacza to, że twoja nadpłata podatku została zwrócona na rachunek bankowy – jeśli wskazałeś go w swoim PIT albo zgłosiłeś w latach poprzednich – lub przekazem pocztowym.

GALERIA: Bajki, które powinny mieć inne zakończenie. 10 strasznych historii

M. GRAMATYKA: OCHRONIMY DZIECI PRZED PORNOGRAFIĄ