domki

i

Autor: gdynia.pl

„Covidowe” domki w Gdyni lada dzień będą gotowe. Przy ul. płk. Dąbka stanęły izolatoria dla osób objętych kwarantanną

2022-02-22 13:23

Izolatoria przy ul. Płk Dąbka w Gdyni zostaną oddane do użytku na początku marca - po wyposażeniu lokali w sprzęt niezbędny do spędzenia tam czasu kwarantanny oraz wykonaniu niezbędnych przyłączy przez Energę. Wewnątrz znajdzie się miejsce dla 18 osób.

W kontenerach przewidziano 18 miejsc w jedno- i dwuosobowych pokojach. Obecnie trwa ich wyposażanie w niezbędny sprzęt. Jak zapewniają urzędnicy, „covidowe” domki mają być oddane do użytku na początku marca. -Nie są to pomieszczenia przeznaczone dla osób chorych, a dla tych, które z różnych przyczyn nie mogą odbyć kwarantanny w miejscu zamieszkania – tłumaczy rzecznik Urzędu Miasta w Gdyni, Agata Grzegorczyk.

Niewykluczone, że kontenery do odbywania kwarantanny… w ogóle nie będą potrzebne. Ministerstwo Zdrowia na wiosnę przewiduje początek końca pandemii, jednak gdyńscy urzędnicy podchodzą do tych prognoz sceptycznie.

-Koniec pandemii był już obwieszczany co najmniej kilka razy, więc z dystansem podchodzimy do kolejnych zapowiedzi tego typu. Jeśli jednak tym razem okaże się to prawdą, to lokale trafią do mieszkaniowego zasobu gminy jako lokale tymczasowe, których zawsze brakuje – wyjaśnia Agata Grzegorczyk.

Koszt budowy izolatoriów to ponad 1,2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu miasta.