Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowy w Gdańsku odstraszają? Sprawdziliśmy to!

i

Autor: gdansk.pl

Ceny na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku odstraszają? Sprawdziliśmy to!

2022-12-03 20:05

Bożonarodzeniowy Jarmark w Gdańsku ruszył już 18 listopada. Wielu z nas z pewnością już skorzystało z jego uroków w ostatni weekend. Pojawiły się komentarze odnośnie cen. Kwoty na niektórych stoiskach mają przyprawiać o zawrót głowy. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdziliśmy to!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku, to już tradycja. W 2021 roku, przez 5 tygodni zachęcał on do magicznego spędzenia czasu, urzekając starszych i młodszych. W samym centrum Gdańska rozbłysły miliony światełek, a przechodnie delektować się mogli smakowitymi przysmakami.

Nie inaczej jest w tym roku. Jeden z najbardziej lubianych przez gdańszczan jarmarków działa od piątku, 18 listopada. Dzień później uroczyście w towarzystwie małych Mikołajów, gdańskich handlarek i handlarzy otworzył go Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska.

Coraz bliżej święta! Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Na jednej z facebookowych grup pojawiły się komentarz odnośnie cen, które są na tegorocznym jarmarku. Sytuację opisał szerzej portal O2.pl.

Na facebookowej grupie "Gdzie zjeść w Trójmieście" pojawiła się szczegółowa relacja z wydarzenia. Przytoczone przez internautkę kwoty naprawdę mogą zaskoczyć - czytamy.

Dla przykładu, portal wylicza, że za zwyczajną zapiekankę na jarmarku trzeba zapłacić 22 zł, a za 300 g bigosu - 25 zł. Tyle samo kosztuje porcja długich frytek.Szokują też ceny mięs. Na jednym ze stoisk szaszłyk z kurczaka kosztuje... 42 zł! Porcja karkówki to 35 zł, a kiełbasa - 25 zł.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście jest ta źle, jak opisują to niektórzy. Nasza reporterka, Dominika Bakura, przy okazji wizyty na jarmarku - zerknęła za ceny. 

To tak mniej więcej jak wszędzie, herbata zimowa 15 zł, czekolada 16 zł, przysmaki typu cynamonowa bułeczka za 9 zł. Wszędzie teraz ceny poszły w górę, wiec to nie tak, że ceny na jarmarku są zaskoczeniem.

- podkreśla nasza reporterka. 

Sonda
Czy w związku z cenami paliw przesiadasz się na komunikację miejską?
Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny