– Ergo Arena to miejsce wyjątkowe, położone na terenie dwóch miast. Plan miejscowy, o którym dziś opowiadamy to również wyjątkowy plan, bo będzie uchwalany przez dwie Rady Miasta – Gdańska i Sopotu – mówi Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska. – Przewidujemy tu dodatkowe funkcje sportowe i rekreacyjne. Planujemy też pierzeję usługową, która połączy mieszkańców Gdańska i Sopotu. Chcemy zaoferować mieszkańcom tych terenów restauracje, miejsca spotkań, przestrzeń do wypoczynku i spędzania czasu wolnego – dodaje przedstawiciel Gdańska.
W ramach inwestycji ma powstać także hotel.
– Jest to bardzo dobra lokalizacja, blisko morza. Jest to również świetne miejsce komunikacyjne dla całego Trójmiasta. Mogłoby być to świetne zaplecze hotelowe do wydarzeń zarówno sportowych jak i kulturalnych, które odbywają się w Ergo Arenie - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.
Ponadto nowe zagospodarowanie wymaga likwidacji obecnych parkingów terenowych. Nowe parkingi powstaną jako podziemne pod budynkami oraz jako wolnostojący budynek. – Z zachowaniem oczywiście takiej samej liczby miejsc postojowych – dodaje Piotr Grzelak.
Ergo Arena powstała 10 lat temu. Przez ten czas, na terenie obiektu odbyło się ponad 1250 imprez, w których brało udział ok. 4 mln widzów. – Aż trudno uwierzyć, że minęło już 10 lat od momentu, kiedy obiekt został otwarty. Jesteśmy jednak przekonani, że projekt o nazwie „Ergo Arena” dalej można rozwijać i ulepszać. Dzięki poparciu Gdańska i Sopotu, i dzięki pracy wielu osób z obu urzędów udało nam się przygotować plany. Jestem przekonana, że będą one spełniać oczekiwania zarówno mieszkańców i turystów, jak i naszych partnerów biznesowych oraz gości odwiedzających Ergo Arenę – konkluduje Magdalena Sekuła prezes spółki Hala Gdańsk – Sopot, operatora Ergo Areny.