Bieg św. Dominika. Mistrzostwa Polski na 10 km

Autor: PAP/Marcin Gadomski

Bieg św. Dominika. Mistrzostwa Polski w Gdańsku na 10 km. Zobacz relację!

2023-08-06 13:05

Mateusz Gos wygrał w sobotę (5 sierpnia) w Gdańsku 29. Bieg św. Dominika na 10 km i został mistrzem Polski na tym dystansie. Reprezentant RLTL Optima Radom triumfował w kwietniu w krajowym czempionacie na 10 000 m na stadionie w Olkuszu.

W 14. PZLA Mistrzostwach Polski na 10 km czołowa dwójka była taka sama jak w Olkuszu. W Gdańsku najlepszy okazał się Mateusz Gos – 29.37, a na drugiej pozycji finiszował jego klubowy kolega Mateusz Kaczor – 29.43. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Jastrzębski (Ducla Academy Warszawa), który stracił do zwycięzcy 19 sekund.

Gos potwierdził swoją dominację w tym sezonie w biegach długich. Tydzień temu w Gorzowie Wielkopolskim 21-letni lekkoatleta stanął na najwyższym stopniu podium na 5000 m. Drugi był Marcin Biskup (CWZS Zawisza Bydgoszcz), który w Biegu św. Dominika zajął szóstą lokatę – 30.36.

W sumie rywalizowano na pięciu dystansach, w tym także na wózkach, od 1400 m do 10 km.

Najszybsza z kobiet była Julia Koralewska

W biegu kobiet na 5 km zwyciężyła mistrzyni Polski na 10 000 m i wicemistrzyni na 5000 Julia Koralewska (AZS AWFiS Gdańsk) - 17.03, a u mężczyzn najszybszy był Yousif Musa – 14.35.

Bieg św. Dominika jest jedną z imprez towarzyszących Jarmarkowi św. Dominika.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]