7500 zł za staż? Absolwenci i studenci mogą zacierać ręce!

i

Autor: pixabay.com

rynek pracy

7500 zł za staż? Absolwenci i studenci mogą zacierać ręce!

2024-03-04 11:12

Nawet 7500 zł zarobić może student lub absolwent polskiej uczelni w jednej z 50 firm działających na terenie całego kraju. 1 marca ruszył nabór do 21. edycji Programu Kariera.

Praca za dziękuję? To już przeszłość!

Staże bez wynagrodzenia z czajnikiem w ręku? Kilkanaście lat temu taka była smutna rzeczywistość większości absolwentów wyższych uczelni rozpoczynających swoją karierę na rynku pracy. Pracodawcy odrobili lekcje i absolwenci traktowani są nie jako tania siła robocza, a inwestycja. Wielu z nich swój start wspominać może całkiem przyzwoicie.

Najwięksi gracze łowią perły

To największa tego typu inicjatywa w Polsce. Jej organizatorem kolejny raz jest Polska Rada Biznesu, czyli organizacja zrzeszająca właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce. Program Kariera przeznaczony jest dla studentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych, a także absolwentów wszystkich rodzajów studiów, którzy nie ukończyli 30 lat. W programie mogą wziąć udział studenci i absolwenci uczelni polskich oraz zagranicznych.

120 staży dla najlepszych studentów

Renomowane staże przygotowało dla 120 studentów aż 50 firm działających w 14 miastach na terenie całej Polski. Wszystkie oferowane staże mają być płatne. Wynagrodzenie będzie się wahać od 4500 zł aż do 7500 zł za miesiąc stażu.

Jakie branże są preferowane?

Organizatorzy tegorocznej edycji programu podkreślają, że:

Oferty płatnych praktyk znajdą wszyscy ci, którzy myślą o przyszłości jako: analitycy, finansiści, HR-owcy, programiści i specjaliści IT, projektanci UX, specjaliści do cyberbezpieczeństwa, prawnicy, PR-owcy, marketerzy, specjaliści od mediów i reklamy, stratedzy biznesowi, logistycy, inżynierowie, specjaliści e-commerce, handlowcy i specjaliści od zakupów (procurement) oraz osoby chcące pracować w zawodach kreatywnych albo zainteresowane współpracą z influencerami.

Praca od zaraz!

Tegoroczna edycja Programu Kariera rozpoczęła się 1 marca 2024 r. Od tego dnia zainteresowani podjęciem płatnego stażu mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Do 15 maja pracodawcy będą rozpatrywać aplikacje i prowadzić rozmowy z wybranymi kandydatami. Do końca maja zostaną przeprowadzone ostatnie rozmowy kwalifikacyjne, a rekrutacje – zamknięte. Realizacja staży rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. Jak informują organizatorzy, pracodawcy podchodzą jednak elastycznie do ustalanie terminów staży, biorąc pod uwagę preferencje uczestników Programu. W ten sposób niektóre praktyki mogą rozpocząć się już nawet w marcu. 

Pomorskie. Wycinka drzew w gminie Choczewo

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl