Stefan W. wyrzucony z sali. Zabójca Pawła Adamowicza wybuchł śmiechem

i

Autor: Marcin Gadomski

Zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. Wiadomo już kiedy zapadnie wyrok?

2023-02-22 23:39

Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucił wniosek obrońcy Stefana W. o poddanie oskarżonego badaniu przez kolejny, czwarty już, zespół biegłych lekarzy psychiatrów. To oznacza, że nie ma podstaw do przedłużenia procesu o zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. Mowy końcowe mogą się odbyć w wyznaczonym przez sąd terminie - w poniedziałek, 13 marca.

Piotr Adamowicz: "Proces nie powinien się przedłużyć!"

O decyzji sądu poinformował brat zamordowanego prezydenta Gdańska, Piotr Adamowicz. Jak podkreśla, wyrok może zapaść już 13 marca - w dniu wygłoszenia mów końcowych - ale też jego ogłoszenie może być odroczone, maksymalnie o 14 dni. Oznacza to, że wyrok powinniśmy poznać najpóźniej pod koniec marca.

Cytat z wpisu na Fb:

“Proces mordercy mego brata Pawła nie powinien się przedłużyć! Sąd odrzucił wniosek obrońcy o kolejny, czwarty zespół biegłych lekarzy psychiatrów, który miałby wydać opinię o stanie zdrowia psychicznego Stefana W. Co oznacza, że 13 marca odbędą się mowy końcowe. Sąd może wydać wyrok tego samego dnia, może odroczyć wydanie wyroku na czas maksymalnie 14 dni.

Postanowienie sądu w sprawie wniosku obrony jest niezaskarżalne".

Stefan W. został przebadany przez trzy zespoły biegłych lekarzy psychiatrów Według pierwszej opinii biegłych z Krakowa, która została sporządzona w 2019 r., Stefan W. w chwili ataku na Pawła Adamowicza, do którego doszło 13 stycznia 2019 roku na scenie WOŚP, był niepoczytalny. Dwie pozostałe opinie biegłych psychiatrów z Warszawy, Starogardu Gdańskiego oraz z Łodzi wydane w 2020 i 2021 roku wskazywały, że Stefan W. w chwili zabójstwa miał ograniczoną poczytalność.

Stefan W. jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony miał dopuścić się w warunkach powrotu do przestępstwa. Oskarżonemu grozi od 12 lat do dożywotniej kary więzienia.

Opinie sporządzone przez biegłych mogą wpłynąć na wysokość kary więzienia. Sąd może zastosować jej nadzwyczajne złagodzenie.

Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Listen on Spreaker.