Ten masaż jest hitem tik toka. Robi się go... ogórkiem kiszonym! Czy to zdrowe?

i

Autor: Tik Tok/canva.com

trendy

Ten masaż jest hitem tik toka. Robi się go... ogórkiem kiszonym! Czy to zdrowe?

2023-11-02 13:29

To, że Tik Tok to kopalnia trendów i nietypowych rozwiązań, to wiemy. Ale czy masaż ogórkiem kiszonym przynosi efekty? Coraz więcej osób go stosuje! Czy jest aby na pewno zdrowy?

Ogórki kiszone nie tylko na talerzu. Jakie mają właściwości? 

Kiszony ogórek posiada kilka zalet, których brakuje surowym ogórkom. Po pierwsze, w procesie kiszenia wytwarza się bardzo duża ilość witaminy C. Dlatego kiszone są jej bogatym źródłem - podaje beszamel.se.pl.

Ogórki kiszone wspomagają procesy trawienne. Są wskazane zwłaszcza przy posiłkach złożonych z cięższych potraw. Wszystko dlatego, że kiszone zwiększają produkcję soków trawiennych. Poza tym kiszone ogórki sprawdzają się podczas odchudzania, pomagając odprowadzić z organizmu nadmiar wody.

- czytamy.

Okazuje się, że mogą nam pomóc nie tylko podczas diety i mają działać pozytywnie także na skórę. Co postanowiła pokazać użytkowniczka TikToka. 

Ten masaż jest hitem tik toka. Robi się go... ogórkiem kiszonym! Czy to zdrowe?

Użytkowniczka Bohomedspa opublikowała na TikToku filmik, na którym to pokazuje, jak masuje twarz... kiszonym ogórkiem. Wzbudziło to wiele kontrowersji i pojawiło się mnóstwo pytań o to, czy takie działanie jest zdrowe da naszej skóry. Dermatolożka z Uniwersytetu Yale, Christine Ko, jest zdania, że ten użycie ogórka kiszonego ma więcej sensu, niż mogłoby się wydawać.

"Produkty zawierające kwas mlekowy, beta-hydroksykwas czy alfa-hydroksykwas mogą przynosić korzyści w leczeniu trądziku, więc teoretycznie użycie kiszonego ogórka może mieć sens" –

– argumentuje dermatolog cytowana przez Poradnik Zdrowie. 

Jak czytamy,  nadmierna ilość kwasów może prowadzić jednak do uszkodzeń skóry, wywoływać zaczerwienienia i uczynić ją bardziej podatną na stany zapalne. Nadmiar kwasu mlekowego, który jest obecny w kiszonych ogórkach, może prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych skóry. W skrajnych przypadkach, wysokie stężenie kwasów może nawet spowodować nawet oparzenia skóry dodaje portal. 

Jesienne dynie