Siatkówka, Liga Narodów, Polska – Słowenia, Wilfredo Leon

i

Autor: FIVB Wilfredo Leon w meczu Ligi Narodów 2021 ze Słowenią

Siatkarska Liga Narodów przeniesiona do Trójmiasta. Turniej miał się odbyć w Rosji

2022-04-07 18:00

Siatkarska Liga Narodów przeniesiona do Gdańska! Turniej pierwotnie miał być rozegrany w rosyjskim Kemerowie, ale poprzez putinowską inwazję, kraj ten stracił prawo do organizacji wszelkich międzynarodowych rozgrywek. W zastępstwie siatkarze spotkają się w trójmiejskiej Ergo Arenie.

- Turniej rozegrany zostanie w dniach 5-10 lipca. Do Gdańska zawita osiem drużyn. Będą nimi na pewno: reprezentacja Polski, Słowenia, Serbia, Włochy, Iran, Holandia, Bułgaria oraz zespół, który zastąpi Rosję. Tutaj sprawa się jeszcze rozgrywa - mówi Aleksandra Samborska, rzeczniczka Ergo Areny.

Obiekt jest gotowy na Ligę Narodów. - W najbliższych dniach będzie nas wizytowała delegacja z FIVB, czyli Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Natomiast to nie jest pierwszy turniej, któremu patronuje FIVB, który rozgrywany jest właśnie w Ergo Arenie. Gościliśmy już duże turnieje siatkarskie, także jesteśmy przygotowani i mamy nadzieję, że kibice cieszą się tak samo jak i my - dodaje Aleksandra Samborska.

Wiemy już, że biało-czerwoni rozegrają spotkania ze Słoweńcami, Irańczykami, Holendrami oraz reprezentacją, która zastąpi Rosję. Nie wiadomo natomiast kiedy ruszy sprzedaż biletów na te mecze.