- Nie ma miejsca w tak ważnej strefie na przestrzenie przypadkowe, które są nieużytkami, nie pełnią żadnej funkcji mieszkaniowej, biurowej, usługowej, ani też nie pełnią funkcji przestrzeni publicznej. Takich przestrzeni trochę jest. Też dostajemy sygnały, nie ukrywamy, od właścicieli poszczególnych nieruchomości, że np. chcieliby zmienić sposób ich zagospodarowania - mówi Anna Golędzinowska, radna z KO i przewodnicząca Komisji Zrównoważonego Rozwoju.
Konsultacje prowadzone będą przez następne półtora roku. - Będzie to szereg z jednej strony rozmów z mieszkańcami, z drugiej strony pewnych, analitycznych prac eksperckich, przedstawianych rzecz jasna mieszkańcom, żeby też wszyscy zainteresowani mieli pełnię wiedzy na temat tego jak może docelowo wyglądać układ komunikacyjny w tym obszarze czy jakie jest też zapotrzebowanie dostępności do zieleni - dodaje radna.
Masterplan dla całej alei Grunwaldzkiej obejmie również tereny przyległych uczelni czy przestrzeń wzdłuż torów SKM i planowanej Nowej Abrahama.