Synoptyk IMGW: Termometry wskażą do 10 stopni Celsjusza
Najcieplej środa (14 lutego) zapowiada się na Dolnym Śląsku. Termometry wskażą tam do 10 stopni Celsjusza. W zachodniej połowie kraju temperatura wzrośnie do 7-9 stopni, w centrum do 6-8 stopni, a na Podhalu do 5 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie i w kotlinach bieszczadzkich 4 stopnie.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w kotlinach sudeckich, na Dolnym Śląsku, okresami dość silny, porywisty. Kierunek wiatru będzie się zmieniał, z zachodniego i południowo-zachodniego od zachodu będzie skręcał na południe. Na pozostałym obszarze, jak przekazał synoptyk, zachmurzenie będzie duże, w centrum początkowo większe przejaśnienia. Miejscami będzie padał deszcz. Najwięcej do ok. 8 mm na Nizinie Szczecińskiej. Im dalej na północ i zachód, tym te opady będą intensywniejsze.
Przed nami prawdziwy atak zimy. Antycyklon George przyniesie załamanie
Zmiana w pogodzie pojawi się pod koniec lutego. W większości regionów kraju spadnie śnieg, jednak jak podkreśla portal Twoja Pogoda, nie będą to duże opady.
Pokrywa śnieżna osiągnie grubość zaledwie od 1 do 3 centymetrów i nie utrzyma się dłużej niż przez 1-3 dni, jednak może kilkukrotnie na przemian formować się i roztapiać.
Za anomalie pogodowe odpowiada antycyklon, który zmierza z Oceanu Arktycznego. Powoduje m.in. siarczyste mrozy w Rosji. "Lodowato będzie m.in. w Moskwie, gdzie w najbliższych dniach w najcieplejszym momencie dnia będzie 15 stopni poniżej zera, a nocami nawet minus 25 stopni" - podaje Twoja Pogoda.
Zima w marcu odpuści? Synoptycy są zgodni
Według prognozy IMGW-BIP, marzec nie przyniesie nam większych niespodzianek pogodowych. Temperatura powietrza nie ma odbiegać od normy podobnie jak opady - na większości obszarów Polski powinny one również mieścić się w normie.