zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay/Twitter:Bielecki

Media

Policja broni wejścia do TVP! Gorąco już nie tylko w sieci. Czego boją się dziennikarze?

Fotografii z funkcjonariuszami stojącymi przed wejściem do siedziby TVP pojawia się coraz więcej. Z czego to wynika? Portal Wirtualne media, powołując się na anonimowego rozmówcę, poznał szczegóły. Czego boją się dziennikarze?

Niektóre budynki Telewizji Polskiej ochraniane są od kilkunastu dni przez policjantów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. 

Policja przed TVP

Publiczny nadawca potwierdza: wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa w związku z próbami wtargnięcia "postronnych osób" do obiektów. - Nie czujemy się bezpieczni - mówi nam anonimowo jedna z osób z Woronicza.

- czytamy na WirtualneMedia.

Co jest przyczyną? Internet ma na ten temat swoje zdanie, chociaż każda ze stron widzi innego winnego. Tłem konfliktu jest jednak samobójstwo syna szczecińskiej posłanki. Zarówno w warszawskich obiektach Telewizji Polskiej, jak i w kilku regionalnych doszło w ostatnich dniach do wtargnięć osób zachowujących się - według relacji pracowników telewizji - agresywnie. Komentujący wskazują jako przyczynę takich ataków sprawę syna Magdaleny Filiks, sami dziennikarze mówią natomiast o „eskalowaniu spirali nienawiści” względem TVP przez polityków opozycji.

Policja przed TVP

Przed wejściem do  siedziby TVP na placu Powstańców Warszawy w centum miasta pojawili się policjanci. Z kajdankami przy paskach stoją w wejściu. Zdjęcie opublikował Jędrzej Bielecki z "Rzeczpospolitej". Fotografię opisał krótko: "TVP strzeżone przez policję. Symbol dzisiejszej Polski".

Działacze związani z partią rządzącą, oraz dziennikarze wskazują na falę niebezpiecznych zdarzeń do jakich ostatnio dochodzi wobec pracowników TVP. Samuel Pereira, szef portalu TVP. info napisał:

To nieuczciwe stawianie sprawy. Poniższe zdjęcie jest symbolem degradacji obecnej opozycji i jej przyzwolenia na nienawiść. Obrazili się na wybór Polaków, zaczęli wskazywać wrogów i nasyłać na nich uliczne bojówki - ku zachwytowi „zaprzyjaźnionych mediów”

Tydzień wcześniej (17 marca) nieznany sprawca rozbił szybę auta należącego do Telewizji Katowice. Zdaniem poszkodowanego to odpowiedź na samobójczą śmierć 15-letniego Mikołaja Filiksa, ofiary pedofilii, którego dane ujawniły rządowe media. Czerwoną farbą zostały obrzucone drzwi siedziby radia Szczecin. Dziennikarze związani z mediami publicznymi zgłaszają rozbicie luterek samochodowych i przebite opony. Przed siedzibą w Warszawie wieczorami zbierają się protestujący.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Oto przykład nienawiści. Bojówki okupują budynek TVP 🚨 <a href="https://t.co/qAcsl7hhwt">pic.twitter.com/qAcsl7hhwt</a></p>&mdash; Pani Hania 🇵🇱 🇨🇭🇵🇹 (@HMaegerle) <a href="https://twitter.com/HMaegerle/status/1637976577886629893?ref_src=twsrc%5Etfw">March 21, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Młode aktorki i gwiazdy show TVP, TVN i Polsatu. Niezapomniani