Sezon kąpielowy w Polsce obejmuje okres od czerwca do końca września, w zależności jak uchwali to samorząd. Ważne jest, aby korzystać z oficjalnych kąpielisk, tam mamy pewność, że jest bezpiecznie. Woda tam jest regularnie badana, a na straży stoją ratownicy.
Podczas kąpieli ważne jest rozważne korzystanie z atrakcji wodnych i pamiętajmy o kilku zasadach:
- nie ryzykujmy, jeśli nie czujemy się pewnie w wodzie
- bądźmy czujni i pilnujmy siebie nawzajem, zwłaszcza z dziećmi
- sprawdzajmy warunki i oznakowanie kąpieliska
- pamiętajmy o ochronie przeciwsłonecznej (kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, nakrycia głowy)
- dbajmy o nawodnienie
- nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu
Polecany artykuł:
Gdzie sprawdzić otwarte kąpieliska?
Do tej pory nie było zamknięć kąpielisk ze względu na zanieczyszczenia wody. Ale pełny sezon się jeszcze nie rozpoczął, a to właśnie wtedy woda staje się brudna. Pojawiają się także sinice, które powodują zamknięcie awenu wodnego.
Gdzie więc można się kąpać? W województwie pomorskim są kąpieliska morskie m.in.: w Trójmieście, na Półwyspie Helskim, czy w Łebie. Ale nie tylko. Mazury przyciągają fanów jezior, ale czy wiecie, że na Kaszubach nie mamy ich wcale mniej? Pośród lasów kryją się naprawdę piękne zbiorniki. Oto kilka z nich:
- Kąpielisko w Przywidzu
- Kąpielisko w Kolbudach
- Gminne kąpielisko nad Jeziorem Węgorzyno
- Kąpielisko nad Jeziorem Karsińskim
- Kąpielisko Świeszyno nad jeziorem Głębokim
- Kąpielisko Jezioro Białe
- Kąpielisko Gołubie
Szczegółowe informacje odnośnie wszystkich kąpielisk w województwie pomorskim można naleźć na stronie serwisu kąpielowego. Tutaj ukaże się mapka z informacją o stanie wody.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]