Odwołano loty z Pomorza na Ukrainę

i

Autor: gdynia.pl

Odwołano loty z Pomorza na Ukrainę: "Bezpieczeństwo pasażerów na pierwszym miejscu"

2022-02-25 14:02

Ze względu na wybuch konfliktu za wschodnią granicą i zamknięcie przestrzeni powietrznej dla cywilnych samolotów, linie lotnicze nie wykonają lotów z Gdańska do m.in. Kijowa, Charkowa, Lwowa i Odessy.

Bezpieczeństwo pasażerów na pierwszym miejscu – właśnie dlatego nie odbędą się zaplanowane na najbliższe dni loty pasażerskie na Ukrainę. Z płyty pomorskiego lotniska nie wzbiją się w powietrze samoloty linii Wizz Air i RyanAir. Zawieszeniu do odwołania uległy połączenia między Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy a portami lotniczymi m.in. w ukraińskim Kijowie, Charkowie, Lwowie i Odessie.

To efekt ataku Rosji na naszych wschodnich sąsiadów i ogłoszenia na Ukrainie stanu wojennego. Z oczywistych przyczyn niemal natychmiastowo zamknięto przestrzeń powietrzną dla lotnictwa cywilnego.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy podzielił się też treścią oficjalnego komunikatu wystosowanego przez jednego z najpopularniejszych przewoźników – Wizz Air, który już dziś wstrzymał połączenie z Pomorza do ukraińskiego Lwowa:

„Z uwagi na bieżące wydarzenia na Ukrainie i zamknięcie przestrzeni powietrznej, Wizz Air z przykrością informuje naszych klientów, że linia lotnicza musi tymczasowo zawiesić wszystkie operacje lotnicze w kraju. Pasażerowie z rezerwacją lotów przylatujących lub odlatujących z Ukrainy mogą znaleźć więcej informacji na wizzair.com lub za pośrednictwem infolinii: 00380 893 202 532. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi pozostaje naszym priorytetem i mamy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie wkrótce się poprawi”

Jak informuje Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, z płyty lokalnego lotniska miały planowo odbyć się 4 loty na Ukrainę (WizzAir do Kijowa i Charkowa oraz RyanAir do Odessy i Kijowa) – wszystkie zostały odwołane. Pasażerowie są proszeni o kontakt bezpośrednio z liniami lotniczymi.

Czy zabraknie gotówki? Główny ekonomista PKO tłumaczy