Obrączki ślubne 2024. Ile zapłacimy w tym roku za klasyczne złote obrączki?

i

Autor: pixabay.com

ceny

Obrączki ślubne 2024. Ile zapłacimy w tym roku za klasyczne złote obrączki?

2024-03-31 14:18

Na liście ślubnych przygotowań są na pierwszym miejscu - obrączki ślubne. Niezależnie od tego, czy ślub będzie kościelny, czy cywilny, w plenerze czy urzędzie stanu cywilnego są one najważniejszy element ceremonii. Ile kosztują obrączki w 2024 roku?

Ceny obrączek 2024. Od czego zależy, ile zapłacimy?

Przy zakupie obrączek warto przemyśleń na początku, jaki materiał nas interesuje. Wybór jest dość spory. Są obrączki wykonane z żółtego, różowego lub białego złota, obrączki ze stali chirurgiczna czy srebra oraz opcję łączenia np. złota z obrączkami tytanowymi czy obrączkami z platyny. 

Kolejną kwestią, która wpłynie również na cenę naszej biżuterii jest jej zdobienie. Do wyboru mamy mnóstwo kamieni szlachetnych i dodatków. W wielu sklepach istnieje także możliwość wygrawerowania napisów zgodnych z życzeniem kupującego.

Najtaniej zakupimy obrączki srebrne później tytanowe, złote, a najdroższe będą obrączki wykonane z platyny. Warto jednak wziąć pod uwagę, że cena może różnić się w zależności od wagi i rozmiaru obrączek oraz próby

Jak podaje ślubny portal 2razytak.pl, na ostateczną cenę obrączek ślubnych wpływ ma:

  • materiał, z jakiego obrączki są wykonane (złoto, platyna, srebro, tytan),
  • rozmiar i waga,
  • wysokość próby,
  • dodatkowe kamienie szlachetne (brylanty, diamenty),
  • łączenie metali (np. białe złoto z żółtym lub różowym),
  • grawer lub jego brak,
  • renoma zakładu jubilerskiego.

Cennik ślubnych obrączek 2024. Ile zapłacimy w tym roku? 

Cena klasycznego zestawu obrączek dla Pary Młodej, bez zdobień i dodatków, zwykle są one półokrągłe lub płaskie kształtuje się na poziomie 800-3000 zł. Jeśli zdecydujemy się na zdobienie obrączki będzie to wydatek od 1100 do 2300 zł dodatkowo! Cena będzie zależna od ilości liter czy kamieni. Grawer też kosztuje dodatkowe kilkaset złotych. 

Ile kosztują obrączki ze srebra?

To wydatek w zakresie 400-850 zł. "Jeśli obrączki miałyby mieć specjalną dedykację, należy doliczyć usługę grawerowania w granicach 50 zł za parę" - czytamy. 

Ile kosztują obrączki z różowego złota?

To wydatek rzędu od 2000-5000 zł

Ile kosztują obrączki z tytanu?

Tutaj wykonanie kompletu obrączek będzie kosztował od 350-2600 zł, jeśli zakładamy dodatek innego metalu na przykład złota, cena oczywiście będzie rosła.

Ile kosztują platynowe obrączki ślubne?

Tytanowe obrączki są najdroższe. Przy takim zakupie trzeba się liczyć z kotami rzędu 500-25 000 zł!

Najtańsze obrączki 2024

Najtańsze obrączki są ze srebra. Najniższe ceny oferują lokalni sprzedawcy, małe zakłady jubilerskie. W sieci najtańsze obrączki kupisz za 800 złotych. 

Krzysztof ze Ślubu od pierwszego wejrzenia już tak nie wygląda! Zmienił nawet kolor włosów!
Listen on Spreaker.