O tym popularnym bonusie dla dużych rodzin wiedzą nie tylko rodzice posiadający co najmniej troje dzieci. Karta Dużej rodziny przysługuje również rodzicom zastępczym oraz tym prowadzącym rodzinny dom dziecka. Zasadniczo należy się dzieciom do 18 r.ż., do 25 roku życia w przypadku dzieci uczących się oraz bez ograniczeń wieku w przypadku osób z niepełnosprawnością.
Jak wyrobić Kartę Dużej Rodziny?
By otrzymać Kartę Dużej Rodziny wystarczy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania bądź za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia. Karty w formie tradycyjnej można odebrać z urzędu w terminie 30 dni od daty wpłynięcia wniosku, natomiast w aplikacji mObywatel dostępna jest dla wszystkich posiadaczy aktywnej karty. Jej wydanie jest całkowicie bezpłatne.
Jakie zniżki na Kartę Dużej Rodziny?
Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na następujące zniżki:
-
zniżki na przejazdy kolejowe - 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne - ojciec, matka, macocha i ojczym, 50% ulgi opłaty za paszport - ojciec, matka, macocha i ojczym,
- 50% ulgi opłaty za paszport - ojciec, matka, macocha i ojczym,
- 75% ulgi opłaty za paszport - dzieci,
- bezpłatny wstęp do parków narodowych.
Jeśli jesteś niepełnosprawny lub Twoje dzieci są niepełnosprawne - sprawdź, czy instytucja lub firma, która oferuje zniżki, przyznaje większe zniżki dzieciom lub osobom niepełnosprawnym. Pamiętaj, żeby dostać taką zniżkę, należy pokazać legitymację osoby niepełnosprawnej.
GALERIA: Jedyny słuszny ranking. W tych lodziarniach w Trójmieście zjesz idealne lody!
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na Facebooku lub na skrzynkę: [email protected].