W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 200 osób, wśród których większość stanowiły młode kobiety, które ruszyły w środę, 8 marca spod Fontanny Neptuna przy Długim Targu. Tegoroczne hasła trójmiejskiej Manify brzmiały "Całego życia”, „Równych praw”, "Godnych płac". Przesłania te nawiązują do postulatu Zofii Nałkowskiej ze Zjazdu Kobiet Polskich w 1907 roku. W ten sposób organizatorki wydarzenia wskazywały, że choć dzięki sufrażystkom kobiety mają prawa wyborcze oraz zagwarantowane w Konstytucji równe prawa, jednak w rzeczywistości patriarchat w Polsce, wspomagany przez kościół katolicki i prawicowych polityków, ciągle je podważa.
To my musimy być zmianą, którą chcemy widzieć w tym świecie. Twój głos ma znaczenie, a twój podpis pod petycją może zmienić czyjeś życie. Wspieramy szereg osób, których prawa są łamane - domagamy się sprawiedliwości dla skrzywdzonych przez rosyjską agresję w Ukrainie i wnosimy o zatrzymanie bezprawnego przesiedlania ukraińskiej ludności cywilnej, żądamy równych praw dla wszystkich osób uczniowskich w Polsce, sprzeciwiamy się masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców, wzywamy polskie MSZ do natychmiastowych działań na szczeblu międzynarodowym, by zatrzymać rozlew krwi w Iranie i pociągnąć sprawców do odpowiedzialności. Podpisując petycję możesz walczyć razem z nami. Naszą największą obroną jest solidarność
- powitała przybyłych przedstawicielka Amnesty International Trójmiasto, cytowana przez portal Gdansk.pl.
Jak relacjonuje miejski portal, błos zabrała także m.in. Beata Makosz z ogólnopolskiej sieci przeciwko przemocy „Nazywam się Miliard / One Billion Rising”. Przypomniała o kampanii #TylkoTAKoznaczaZgodę, i przedstawiła żądania zmian w kodeksie karnym w sprawie gwałtu - oparcia jego definicji na braku zgody, tak jak jest to w większości krajów Unii Europejskiej, i minimalnej kary za gwałt wynoszącej 3 lat.
Jak czytamy, podczas Manify przypomniano też, że kobiety w Polsce nadal nie mają prawa do bezpiecznej i legalnej aborcji, choć poparcie społeczne dla zniesienia zakazu aborcji w kraju wzrosło do 68 proc. (dane z badania w listopadzie 2022 roku). Była to okazja, by wyrazić solidarność z Justyną Wydrzyńską z Aborcyjnego Dream Teamu. Wydarzenia było w pełni nadzorowane przez służby, które dbały o bezpieczeństwo użytkowników.