Radomscy uczniowie wyjaśniają, jak wyglądają lekcje w domu

i

Autor: pixabay.com/janeb13

Gdańsk. Uruchomiono pierwszą szkołę kodowania dla nastolatków z Ukrainy

2022-11-23 12:28

ThinkYoung i Boeing uruchomiły pierwszą w Gdańsku szkołę kodowania dla przesiedlonych ukraińskich nastolatków.

Jak informuje w komunikacie prasowym Boeing, przez okres trzech tygodni klasy liczące od 20 do 40 nastolatków w wieku 13-18 lat wezmą udział w dwudniowych kursach.

"Chociaż większość uczestników programu to Ukraińcy, program jest też otwarty dla dzieci innych narodowości. Oprócz umiejętności kodowania, kurs zapozna uczestników z tematem inteligencji emocjonalnej, która stanowi ważną kompetencję w nowoczesnym środowisku pracy. Szkolenie – w 100 proc. bezpłatne – charakteryzuje się innowacyjnym podejściem w pozaformalnym środowisku edukacyjnym. Odpowiada też zarówno na rzeczywiste potrzeby dzisiejszej młodzieży, jak i umiejętności wymagane przez branżę" – wskazano w komunikacie.

Cytowany w komunikacie prezes Boeing International Sir Michael Arthur podkreślił, że polskie społeczeństwo udzieliło niesamowitego wsparcia mieszkańcom Ukrainy.

"Jestem pod ogromnym wrażeniem solidarności, która połączyła naszych kolegów z polskiego oddziału firmy z ich kolegami z ukraińskiego zespołu. Goszcząc naszą Szkołę Kodowania ThinkYoung w gdańskim biurze Boeinga, przekazujemy nasze wsparcie młodemu pokoleniu, aby zapewnić mu umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu" – powiedział.

Założyciel i dyrektor generalny ThinkYoung Andrea Gerosa dodał, że wojna w Ukrainie to tragedia o nieobliczalnych rozmiarach, która wpływa na wszystkie aspekty życia Ukraińców.

"Nasza szkoła kodowania ThinkYoung ma na celu złagodzenie wpływu wojny na prawidłowy rozwój edukacyjny młodych Ukraińców poprzez wspieranie i doskonalenie ich umiejętności cyfrowych i technologicznych, wpływając w ten sposób na ich przyszłość edukacyjną i zawodową. Jesteśmy dumni, że możemy od 7 lat współpracować z Boeingiem, potwierdzając nasze wspólne zaangażowanie w poprawę życia młodych ludzi na całym świecie" – powiedział.

W komunikacie zaznaczono, że od 2016 roku ThinkYoung i Boeing wprowadziły ponad 900 nastolatków w tematykę programowania, a na całym świecie odbyło się dotychczas 15 edycji szkoły kodowania. 

Marcin Przydacz o KPO: "Jest bardzo duża szansa, by te negocjacje zakończyły się pozytywnie, pod warunkiem, że" [Sedno Sprawy]