screen z Gry Tropem Nadbałtyckich Tajemnic

i

Autor: screen z Gry "Tropem Nadbałtyckich Tajemnic"

Gdańsk. Neptun zgubił trójząb. Możesz mu pomóc, a najlepiej pouczyć się jeszcze języka

Zbieramy punkty, złoto i bursztyny - historia jakich wiele w fabule gier. Tu jednak ważne jest tło czyli - Gdańsk. Nowa gra "Tropem Nadbałtyckich Tajemnic" powstała jako efekt wymiany studentów w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Grę stworzono w ramach programu "Promocja języka polskiego" finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Interaktywna gra przeglądarkowa: „Tropem nadbałtyckich tajemnic” była tworzona przede wszystkim z myślą o uczestniczących w programie slawistycznym studentach Uniwersytetu Stambulskiego, a także mieszkających w Polsce obcokrajowcach uczących się języka polskiego. Dostępna jest jednak dla wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Gdańska.

Graczu - witaj w moim mieście, witaj w Gdańsku! Nazywam się Neptun. Od wielu lat stoję na straży związku Gdańska z Morzem Bałtyckim. Jestem Bogiem wód, panem chmur, deszczu i trzęsień ziemi. 

- tak rozpoczyna się gra. 

Projekt stał się okazją do zaproszenia do poznania wybranych gdańskich instytucji kultury, podzielenia się przekazem na temat ważnych kart z historii Gdańska oraz pokazania atrakcyjnych, ale niekiedy nieoczywistych miejsc na kulturowej mapie naszego miasta

- podkreśla dr Beata Jędrzejczak z Instytutu Filologii Polskiej UG.

Dalej znajdziemy się na plaży, gdzie krążąc nad brzegiem morza szukamy bursztynów. By wypełnić misję odnalezienia ukrytego przez Merkurego trójzębu Neptuna, gracze przemierzają ulice Gdańska, rozwiązują quizy, zbierają trofea, w tym gdańskie dukaty, i - oczywiście - uczą się języka polskiego. Gra jest bezpłatna.

14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za 70 tys. zł. Wszystko się nagrało